LOGOWANIE

KWALIFIKACJA Z4 - STYCZEŃ 2022 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1

KOD ARKUSZA: Z.04-01-22.01-SG


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Na podstawie informacji o pani Janinie Nowaczyńskiej uzupełnij zamieszczony w arkuszu egzaminacyjnym plan opieki nad pacjentką.
Na fantomie osoby dorosłej leżącej w łóżku wykonaj mycie zębów, twarzy, uszu, szyi, klatki piersiowej oraz zmianę szpitalnej koszuli nocnej. Zmień poszewki na poduszkach w łóżku z leżącym w nim fantomie traktując go jak pacjentkę.
Gotowość do wykonania zabiegów zgłoś przewodniczącemu ZN przez podniesienie ręki. Po uzyskaniu zgody przystąp do pracy realizując zadania w czasie nie dłuższym niż 45 minut. Po przekroczeniu tego czasu przewodniczący ZN skieruje komunikat czas minął, oznaczający zakończenie procesu oceny przez egzaminatora.
Wykonane czynności potwierdź w postaci nieczytelnego podpisu (parafki - nie wpisuj swojego nazwiska) w karcie indywidualnej pielęgnacji pacjentki, zamieszczonej w arkuszu egzaminacyjnym. W miejscu daty wpisz datę egzaminu, a w miejscu godziny, bieżącą godzinę wykonywania czynności. Materiały, przybory, środki i sprzęty niezbędne do wykonania zadania znajdują się w magazynie i na stanowisku egzaminacyjnym.
Zadanie egzaminacyjne wykonaj zgodnie z zasadami i procedurami, uwzględniając przepisy BHP oraz ergonomię pracy. Po wykonaniu czynności uporządkuj stanowisko pracy. Arkusz egzaminacyjny pozostaw na stoliku.
Informacja o pani Janinie Nowaczyńskiej
75-letnia Janina Nowaczyńska z powodu narastającego otępienia przebywa w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym. Jest osobą samotną, nikt jej nie odwiedza. Ze względu na obłożną chorobę wymaga całkowitej pomocy przy zmianie pozycji w łóżku i wykonywaniu wszystkich czynności higienicznych. Jest wychudzona, narażona na występowanie odleżyn. Posiłki zjada niechętnie, uskarża się na brak apetytu i uczucie suchości w jamie ustnej. U pacjentki występuje ból i zasinienie grzbietowej powierzchni lewej ręki. Karmiona jest przy pomocy sztućców, ma tendencję do krztuszenia się płynami. Sygnalizuje potrzeby fizjologiczne w zakresie wydalania i realizuje je w łóżku na basenie, ale ostatnio w czasie spoczynku nocnego zdarzają się incydenty bezwiednego oddania moczu. Jest niespokojna, nieufna, czasami płacze.
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.
Ocenianie podlegać będą 2 rezultaty:
- plan opieki nad pacjentką,
- karta indywidualnej pielęgnacji pacjentki oraz
przebieg mycia zębów, twarzy, uszu, szyi, klatki piersiowej oraz zmiany koszuli nocnej i poszewek na poduszkach pacjentce leżącej w łóżku.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI Z4