LOGOWANIE

KWALIFIKACJA AU23 - STYCZEŃ 2020 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1

KOD ARKUSZA: AU.23-01-20.01-SG


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Przygotuj projekt strony katalogu dla firmy DEKOR według załączonego wzoru (Rysunek 1.). W tym celu sfotografuj w atelier latarenkę na białym lub jasno szarym tle, zastosuj zasady kompozycji centralnej, kadr pionowy, równomierne, bezcieniowe oświetlenie, perspektywę fotografowania i ustawienie przedmiotu zgodne ze wzorem. Zarejestruj obraz w formacie JPEG z najwyższą rozdzielczością i jakością.
Na pulpicie komputera utwórz folder o nazwie PESEL (PESEL to Twój numer PESEL). Do folderu przenieś zdjęcie latarenki, wybrane do dalszej obróbki i nadaj mu nazwę PESELlatarenka bez poddawania edycji w programie graficznym.
Wykorzystując kopię pliku PESEL latarenka dokonaj separacji latarenki i umieść odseparowany przedmiot na osobnej warstwie o nazwie Latarenka. Za pomocą warstw dopasowania dokonaj korekcji tonalnej i barwnej odseparowanego obiektu. Plik zapisz w folderze PESEL pod nazwą PESELselekcja w formacie PSD, w trybie koloru RGB, w rozdzielczości 300 ppi z zachowaniem warstw.
Wykonaj projekt strony katalogu zgodnie z wytycznymi oraz rysunkiem 1:
• parametry strony katalogu: szerokość: 180 mm, wysokość: 240 mm, rozdzielczość 300 ppi
• tło wykonane za pomocą warstwy dopasowania Gradient: wypełnione gradientem radialnym w kolorach od bieli RGB (255, 255, 255) do szarości RGB (80, 80, 80) w układzie zgodnym ze wzorem
• ramka: szerokość: 180 mm, wysokość: 240 mm, obrys wewnętrzny o szerokości 20 pikseli w kolorze
RGB (100, 100, 100)
• w ramce umieszczona wyselekcjonowana latarenka zeskalowana z zachowaniem proporcji do wysokości 15 cm
• wykonane dwie kopie latarenki o wysokości 15 cm zmniejszono z zachowaniem proporcji do wysokości 12 cm i 9 cm
• latarenki rozmieszczono zgodnie ze wzorem makiety i do każdej dodano cień o dowolnych parametrach
• do latarenek dodano zanikające odbicie lustrzane
• parametry tekstów:
Latarenki: krój pisma Arial Regular, wielkość 60 pkt, RGB (100, 100, 100), tekst pionowy z efektem cienia o dowolnych parametrach,
Producent: DEKOR, ul. Miła 100, 20-620 Lublin, tel./fax: +48 81 888 88 88, e-mail: [email protected], www.dekor.eu: krój pisma Times New Roman Italic, wielkość 10 pkt, kolor RGB (255, 255, 255), tekst wyśrodkowany, rozmieszczenie na dole strony w obszarze ramki.
Projekt strony katalogu zapisz w folderze PESEL pod nazwą PESELmakieta w formacie PSD w trybie koloru RGB z zachowaniem warstw.
Gotową stronę katalogu spozycjonuj w dokumencie o wielkości A4 zgodnie z rysunkiem 1. W prawym górnym rogu dokumentu poza obszarem ramki umieść numer PESEL w czarnym kolorze. Wersję do wydruku o wielkości A4 zapisz w trybie koloru CMYK w folderze PESEL w pliku PESEL_makieta.jpg. Folder o nazwie PESEL nagraj na płytę CD, sprawdź poprawność nagrania. Płytę opisz swoim numerem
PESEL.
Korzystając z płyty CD wydrukuj makietę z pliku PESEL_makieta.jpg, z jakością fotograficzną, ze stanowiska podłączonego do drukarki. Dopuszczalna jest jedna korekta wydruku.
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut. Ocenie podlegać będzie 5 rezultatów:
- zdjęcie latarenki w pliku PESEL_latarenka.jpg,
- selekcja przedmiotu w pliku PESELselekcja.psd,
- tworzenie obiektów oraz typografii w pliku PESELmakieta.psd,
- obróbka obrazu w pliku PESEL makieta.psd,
- wydruk z pliku PESEL_makieta.jpg.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI AU23