LOGOWANIE

KWALIFIKACJA AU23 - STYCZEŃ 2020 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 2

KOD ARKUSZA: AU.23-02-20.01-SG


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Przygotuj projekt strony katalogu dla firmy DEKOR według załączonego wzoru (Rysunek 1.). W tym celu sfotografuj w atelier latarenkę na białym lub jasno szarym tle, zastosuj zasady kompozycji centralnej, kadr pionowy, równomierne, bezcieniowe oświetlenie, perspektywę fotografowania i ustawienie przedmiotu zgodne ze wzorem. Zarejestruj obraz w formacie JPEG z najwyższą rozdzielczością i jakością.
Na pulpicie komputera utwórz folder o nazwie PESEL (PESEL to Twój numer PESEL). Do folderu przenieś zdjęcie latarenki, wybrane do dalszej obróbki i nadaj mu nazwę PESELlatarenka bez poddawania edycji w programie graficznym.
Wykorzystując kopię pliku PESEL latarenka dokonaj separacji latarenki i umieść odseparowany przedmiot na osobnej warstwie o nazwie Latarenka. Za pomocą warstw dopasowania dokonaj korekcji tonalnej i barwnej odseparowanego obiektu. Plik zapisz w folderze PESEL pod nazwą PESELselekcja w formacie PSD, w trybie koloru RGB, w rozdzielczości 300 ppi z zachowaniem warstw.
Wykonaj projekt strony katalogu zgodnie z wytycznymi oraz rysunkiem 1:
• parametry strony katalogu: szerokość: 240 mm, wysokość: 180 mm, rozdzielczość 300 ppi
• tło wykonane za pomocą warstwy dopasowania Gradient: wypełnione gradientem radialnym w kolorach od bieli RGB (255, 255, 255) do szarości RGB (80, 80, 80) w układzie zgodnym ze wzorem
• ramka: szerokość: 240 mm, wysokość: 180 mm, obrys wewnętrzny o szerokości 20 pikseli w kolorze
RGB (100, 100, 100)
• w ramce z lewej strony umieszczona wyselekcjonowana latarenka zeskalowana z zachowaniem proporcji do wysokości 10,5 cm
• wykonane cztery kopie latarenki zostały zeskalowane z zachowaniem proporcji do wysokości:
- latarenki w pierwszym planie - 12 cm
- latarenki w drugim planie - 10,5 cm
• dokonano zmiany koloru 4 latarenek z zachowaniem światłocienia i rozmieszczono zgodnie ze wzorem makiety w układzie od lewej:
- latarenki w pierwszym planie: niebieska i jasnobrązowa
- latarenki w drugim planie: srebrna, grafitowa i zielona
• do latarenek dodano cień o dowolnych parametrach oraz zanikające odbicie lustrzane
• parametry tekstów:
Latarenki: krój pisma Arial Bold, wielkość 48 pkt, światło 800, wysokość liter 70%, wypełnienie tekstu gradient liniowy w kolorach latarenek o przebiegu zgodnym z makietą z efektem cienia o dowolnych parametrach,
Producent: DEKOR, ul. Miła 100, 20-620 Lublin, tel./fax: +48 81 888 88 88, e-mail: [email protected], www.dekor.eu: krój pisma Times New Roman Bold Italic, wielkość 12 pkt, kolor RGB (0, 0, 0), z efektem blasku zewnętrznego o dowolnych parametrach, tekst wyśrodkowany, rozmieszczenie na dole strony w obszarze ramki.
Projekt strony katalogu zapisz w folderze PESEL pod nazwą PESELmakieta w formatcie PSD w trybie koloru RGB z zachowaniem warstw.
Gotową stronę katalogu spozycjonuj w dokumencie o wielkości A4 zgodnie z rysunkiem 1. Numer PESEL wykonany w kolorze czarnym umieść poza obszarem ramki zgodnie z rysunkiem 1. Wersję do wydruku o wielkości A4 zapisz w trybie koloru CMYK w folderze PESEL w pliku PESEL_makieta.jpg.
Folder o nazwie PESEL nagraj na płytę CD, sprawdź poprawność nagrania Płytę opisz swoim numerem
PESEL.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI AU23