LOGOWANIE

KWALIFIKACJA AUD2 - STYCZEŃ 2022 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 3

KOD ARKUSZA: AUD.02-03-22.01-SG


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Wykonaj zdjęcie produktu zgodnie z perspektywą i ułożeniem pokazanym na Rysunku 1. Zdjęcie zarejestruj na białym, jednolitym tle w formacie JPEG z najwyższą jakością. Zadbaj o to, aby zdjęcie ukazywało cechy charakterystyczne towaru, jego bryłę, powierzchnię oraz kolor. Nieprzetworzone zdjęcie wybierz do dalszej obróbki cyfrowej i zapisz je pod nazwą ZDJĘCIE_PESEL (PESEL to Twój numer PESEL) w folderze EGZAMIN_PESEL.
Wykonane zdjęcie poddaj cyfrowej edycji, obejmującej obróbkę tonalną i barwną za pomocą warstw dopasowania. Efekt obróbki cyfrowej zapisz w formacie PSD pod nazwą KOREKCJA_PESEL i umieść w folderze EGZAMIN_PESEL.
Korzystając z pliku KOREKCJA_PESEL dokonaj separacji obiektów z tła (butelka z zakrętką). Warstwę z wyselekcjonowanymi obiektami nazwij separacja. Następnie, na osobnej warstwie dokonaj retuszu zdjęcia polegającego na usunięciu zakrętki z tła i uzupełnieniu bocznej ścianki butelki. Wykonując zadanie zadbaj o szczegóły, unikając efektu wzorku i rozmycia. Wyretuszowane zdjęcie zachowaj na osobnej warstwie o nazwie retusz. Plik w formacie PSD zapisz pod nazwą RETUSZ_PESEL i umieść w folderze EGZAMIN_PESEL.
Przygotuj projekt ekranu pod aplikację mobilną o wymiarach 1242 x 2208 pikseli, rozdzielczości 72 ppi i trybie RGB zgodnie ze wzorem Rysunek 2. Wyseparowany obiekt z pliku RETUSZ_PESEL umieść w centralnym miejscu projektu i przeskaluj go do wysokości 370 mm z zachowaniem proporcji. W obszarze tła utwórz style warstwy: Obrys wewnętrzny o rozmiarze 32 piksele w kolorze RGB (0, 187, 238) i Nałożenie gradientu o przebiegu zgodnym ze wzorem i kolorach: RGB (0, 187, 238); RGB (255, 255, 255).
Do produktu zastosuj odbicie lustrzane o kryciu 11%. Napisy: „#COOL" (140 pkt), „PESEL" (48 pkt) wykonaj fontem Tahoma Bold w kolorze RGB (10, 23, 104). Napis „#COOL" powinien być wyrównany do środka w poziomie. Za pomocą narzędzia kształt własny narysuj parasolkę wypełnioną tym samym kolorem co napisy. Wysokość parasolki powinna wynosić 100 mm. Gotowy projekt ekranu zapisz w formacie PSD zachowując wszystkie warstwy pod nazwą APLIKACJA_PESEL i umieść w folderze EGZAMIN_PESEL.
Przygotuj projekt ekranu pod aplikację do wydruku. W tym celu utwórz dokument A4 o orientacji pionowej w trybie koloru CMYK i rozdzielczości 300 ppi. Projekt ekranu z pliku APLIKACJA_PESEL przeskaluj do wysokości 186 mm i wyśrodkuj na arkuszu. Plik z projektem ekranu do wydruku zapisz w formacie PDF pod nazwą WYDRUK_PESEL i umieść w folderze EGZAMIN_PESEL.
Folder o nazwie EGZAMIN_PESEL nagraj na płytę CD, zgłoś przez podniesienie ręki gotowość do sprawdzenia nagrania, a po uzyskaniu zgody przewodniczącego ZN sprawdź poprawność nagrania płyty. Sprawdzoną płytę CD podpisz swoim numerem PESEL.
Korzystając z płyty CD wydrukuj na papierze fotograficznym z najwyższą jakością projekt ekranu z pliku WYDRUK_PESEL.pdf ze stanowiska podłączonego do drukarki.
Dopuszczalna jest jedna korekta wydruku.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:



INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI AUD2