LOGOWANIE

KWALIFIKACJA BUD14 - CZERWIEC 2022 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1

KOD ARKUSZA: BUD.014-01-22.06-SG


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

POBIERZ PLIKI DODATKOWE

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Sporządź w programie do kosztorysowania i wydrukuj kosztorys ofertowy na wykonanie robót ziemnych i fundamentowych pod projektowany budynek magazynowy. Do kalkulacji kosztów zastosuj metodę szczegółową. Kosztorys powinien składać się z dwóch działów: 1. roboty ziemne, 2. roboty fundamentowe. Wydruk kosztorysu powinien zawierać:
- wypełnioną stronę tytułową,
- przedmiar robót (ilość robót zapisana z dokładnością do jednego miejsca po przecinku oraz zapisane działania prowadzące do obliczenia ilości robót),
- pełny kosztorys z podsumowaniem,
- zestawienie materiałów oraz sprzętu.
Na podstawie informacji zawartych w przedmiarze oraz kosztorysie sporządź harmonogram ogólny robót fundamentowych - w tabeli 3, zamieszczonej w arkuszu egzaminacyjnym.
Kosztorys ofertowy oraz harmonogram ogólny robót wykonaj zgodnie z opisem projektowanych robót i warunków ich realizacji, wytycznymi do sporządzenia harmonogramu oraz dokumentacją rysunkową. Do opracowania wykorzystaj również:
- podstawy ustalenia wartości kosztorysowych robót,
- informacje podstawowe dotyczące inwestycji - zamieszczone w tabeli 1,
- wyciąg z cenników - zamieszczony w tabeli 2,
- informacje dotyczące zawartości strony tytułowej.
Uwaga! Zgłoś przewodniczącemu ZN, przez podniesienie ręki, gotowość do wykonania wydruku, po uzyskaniu zgody wydrukuj kosztorys.
Wydruk dołącz do arkusza egzaminacyjnego i pozostaw na stanowisku. Oceniana będzie tylko jedna wersja wydruku. Błędne wydruki należy oznaczyć wyrazem BRUDNOPIS, nie będą one podlegały ocenie. Policz kartki wydruku przeznaczonego do oceny i wpisz liczbę stron w tabeli na ostatniej stronie arkusza egzaminacyjnego.
Opis projektowanych robót i warunków ich realizacji
Roboty ziemne
1. Ścinanie drzew o średnicy 40 cm piłą mechaniczną (KNR 2-01, 0103).
2. Mechaniczne karczowanie pni o średnicy 40 cm (KNR 2-01, 0105).
3. Usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu) o grubości 25 cm za pomocą spycharek (KNR 2-01, 0126).
4. Wykonanie wykopu pod płytę fundamentową żelbetową w gruncie kategorii III koparką podsiębierną o pojemności łyżki 0,40 m3. Transport urobku z wykopu na plac zlokalizowany w odległości 5 km po drogach gruntowych (grunt kategorii III) samochodami samowyładowczymi. Grunt nie oblepia naczynia roboczego koparki oraz do pracy koparek nie wymaga się użycia materaców (KNR 2-01, 0206; KNR 2- 01, 0214).
5. Głębokość wykopu pod płytę fundamentową żelbetową, po uwzględnieniu usunięcia warstwy humusu, wynosi 2,25 m. Wymiary wykopu na poziomie jego dna wynoszą 25,0 * 36,0 m. Wymiary wykopu na poziomie jego wierzchu wynoszą 29,0 * 40,0 m.
Uwaga:
Do obliczenia objętości mas ziemnych należy zastosować uproszczony wzór na objętość wykopu:
V = h • (F1 + F2) : 2
gdzie:
V - objętość mas ziemnych h - głębokość wykopu (po uwzględnieniu usunięcia
warstwy humusu) F1 - powierzchnia wykopu na poziomie dna F2 - powierzchnia wykopu na poziomie korony a, b - wymiary wykopu na poziomie dna c, d - wymiary wykopu na poziomie korony
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

POBIERZ PLIKI DODATKOWE


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:



INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI BUD14