LOGOWANIE

KWALIFIKACJA MED7 - STYCZEŃ 2023 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1

KOD ARKUSZA: MED.07-01-23.01-SG


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Na stanowisku egzaminacyjnym przygotowano komputer z systemem operacyjnym Windows. W systemie operacyjnym utworzono konto admin z uprawnieniami administratora chronione hasłem Egz4m!n1 Na pulpicie konta admin, w katalogu audiometr, przygotowano oprogramowanie audiometru zawierające plik instalacyjny i jego instrukcję obsługi. Zapoznaj się z dokumentacją audiometru w celu jego uruchomienia oraz instalacji i konfiguracji oprogramowania.
Uwaga: Zgłoś przez podniesienie ręki gotowość do przygotowania i sprawdzenia audiometru. Na wykonanie czynności możesz poświęcić maksymalnie 30 minut i możesz otrzymać audiometr na stanowisko jeden raz. O kolejności korzystania z audiometru decyduje przewodniczący. W przypadku, gdy audiometr jest zajęty przez innego zdającego wykonaj czynności związane z konfiguracją komputera i sprawdzeniem jego parametrów.
Po otrzymaniu audiometru przygotuj urządzenie do pracy zgodnie z dokumentacją, podłącz do komputera i zainstaluj jego oprogramowanie.
W celu sprawdzenia działania audiometru Twoje lewe ucho będzie pełniło rolę fantomu. Przeprowadź przykładowe badanie progowego poziomu słyszenia lewego ucha, dla częstotliwości określonych w Tabeli 1. w zakresie od 250 Hz do 8 kHz. Test przeprowadź dwukrotnie, najpierw za pomocą słuchawki przeznaczonej do lewego ucha, następnie słuchawką przeznaczoną do prawego ucha.
Po wykonanym badaniu zapisz audiogram w katalogu wyniki, utworzonym na pulpicie konta admin.
Uwaga: Po wykonaniu powyższych czynności zgłoś zakończenie pracy z audiometrem przez podniesienie ręki.
Odczytaj i zapisz w Tabeli 1. poziomy słyszenia z audiogramów dla poszczególnych częstotliwości. Oblicz wartość bezwzględną różnicy pomiędzy pomiarami słuchawką lewą i prawą. Przyjmij, że audiometr działa poprawnie, jeżeli różnica w poziomach słyszenia dla częstotliwości 250-^4000 Hz nie jest większa niż 3 dB, natomiast dla częstotliwości 8000 Hz nie jest większa niż 5 dB. Na podstawie wyników ustal sprawność badanego audiometru.
Na pulpicie konta admin znajduje się katalog programy zawierający wersje instalacyjne oprogramowania do sprawdzania parametrów i testowania podzespołów komputerowych.
Sprawdź, czy możliwa jest instalacja i płynna praca oprogramowania do generowania i wizualizacji trójwymiarowych obrazów medycznych.
Wymagania oprogramowania do generowania i wizualizacji trójwymiarowych obrazów medycznych:
System operacyjny Procesor:
- taktowanie zegara
- typ procesora Karta graficzna:
- pamięć karty
- obsługująca biblioteki graficzne Rozdzielczość wyświetlania Pamięć RAM
Przestrzeń dyskowa programu
minimum Microsoft Windows 10 (64 bit)
minimum 2.5 GHz zalecane: 3 GHz minimum i3 lub Ryzen 3 minimum 1GB, zalecana 4 GB minimum DirectX 11 zalecana: 4K 3840 x 2160 z kolorami True Color
minimum 10 GB, zalecana 16 GB
minimum 12 GB wolnej przestrzeni dysku na
instalację

Sprawdź parametry komputera i uzupełnij Tabelę 2. Raport ze sprawdzania parametrów systemu komputerowego. Sprawdzenie każdego parametru potwierdź zrzutem ekranowym dokumentującym dany parametr, wszystkie zrzuty zapisz w dowolnym pliku graficznym, w katalogu wyniki. Do sprawdzenia parametrów komputera możesz wykorzystać oprogramowanie systemowe lub programy z katalogu programy, które na potrzeby badania parametrów komputera możesz zainstalować. Porównaj parametry odczytane z wymaganymi i określ, czy komputer je spełnia. W przypadku niespełnienia wymagań opisz sposób modernizacji i rekonfiguracji komputera.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:



INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI MED7