LOGOWANIE

KWALIFIKACJA EE8 - STYCZEŃ 2019 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 2

KOD ARKUSZA: EE.08-02-18.01


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Wykorzystując dostępne narzędzia oraz oprogramowanie znajdujące się na stanowisku egzaminacyjnym wykonaj montaż okablowania i podłączenie urządzeń sieciowych. Przeprowadź diagnostykę podzespołów, konfigurację urządzeń sieciowych oraz wykonaj konfigurację systemów zainstalowanych na dysku twardym stacji roboczej oraz serwera.
Do konfiguracji serwera z zainstalowanym systemem Linux wykorzystaj konto administrator z hasłem ZAQ!2wsx Do diagnostyki i konfiguracji stacji roboczej wykorzystaj następujące konta: w systemie Windows konto Administrator z hasłem ZAQ!2wsx a w systemie Linux konto administrator z hasłem ZAQ!2wsx (konto z uprawnieniami użytkownika root).
1. Wymień w serwerze dysk twardy:
- zdemontuj zainstalowany dysk twardy,
- zamontuj zapasowy dysk twardy opisany jako SERWER2
UWAGA: Po wykonaniu montażu zgłoś przewodniczącemu ZN - przez podniesienie ręki - gotowość do zakończenia prac montażowych. Po uzyskaniu zgody przystąp do końcowych czynności montażowych i uruchomienia systemu Linux w wersji serwerowej.
2. Wykonaj montaż okablowania sieciowego:
- końce kabla sieciowego UTP zakończ wtyczkami RJ45 w sekwencji T568A
UWAGA: Po wykonaniu montażu zgłoś przewodniczącemu ZN - przez podniesienie ręki - gotowość do przeprowadzenia testu wykonanego okablowania. W obecności egzaminatora sprawdź za pomocą testera poprawność wykonanego okablowania.
3. Za pomocą kabli połączeniowych znajdujących się na stanowisku egzaminacyjnym połącz urządzenia zgodnie z obrazem 1, a następnie podłącz je do sieci zasilającej.
4. Skonfiguruj ruter według poniższych zaleceń:
UWAGA: Ruter pracuje na ustawieniach fabrycznych zgodnie z dokumentacją, która jest dostępna w folderze RUTER na nośniku opisanym DANE/PROGRAMY
- adres IP dla interfejsu LAN: 10.10.10.1/24 - serwer DHCP włączony, zakres adresów 10.10.10.104 - 10.10.10.124 - zarezerwuj adres IP 10.10.10.3 dla interfejsu sieciowego serwera podłączonego do przełącznika
- zarezerwuj adres IP 10.10.10.10 dla karty Wi-Fi stacji roboczej
- adres IP interfejsu WAN: 90.90.90.5/29 oraz brama: 90.90.90.1 - serwer DNS dla interfejsu WAN: 7.7.7.7 oraz drugi serwer DNS: 7.7.4.4 jeśli jest wymagany
Obraz 1. Schemat połączenia urządzeń
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI EE8