LOGOWANIE

KWALIFIKACJA M36 - PA殴DZIERNIK 2016 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1

KOD ARKUSZA: M.36-01-16.08


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWI膭ZANIE ZADANIA


Podziel si臋 arkuszem z innymi i udost臋pnij go na Facebooku:


SKR脫CONA TRE艢膯 ARKUSZA:

OPIS PRACY ZAK艁ADU PRZER脫BCZEGO W臉GLA KAMIENNEGO
Do zak艂adu przer贸bki w臋gla kamiennego jest dostarczany z kopalni w臋giel kamienny w ilo艣ci 12 000 Mg na dob臋. Zak艂ad pracuje w systemie trzyzmianowym, po 8 godzin ka偶da zmiana, przez 260 dni w roku. Og贸lny schemat przer贸bki w臋gla kamiennego przedstawiono na rysunku.
Rysunek Og贸lny schemat przer贸bki w臋gla kamiennego
Na podstawie opisu pracy zak艂adu przer贸bczego oraz schematu przer贸bki w臋gla kamiennego w oparciu o informacje zawarte w tre艣ci zadania wykonaj nast臋puj膮ce czynno艣ci:
w tabeli 1 zapisz nazwy oraz numery rysunk贸w maszyn lub urz膮dze艅 przer贸bczych, kt贸re mo偶na zastosowa膰 w operacjach przer贸bczych w臋gla kamiennego,
w tabeli 2 zapisz nazwy cz臋艣ci maszyn stosowanych w procesie przer贸bki w臋gla kamiennego, w tabeli 3 zapisz przeroby zak艂adu przer贸bki w臋gla kamiennego,
w tabeli 4 wpisz obliczone warto艣ci uzysk贸w substancji palnej w koncentracie, wielko艣ci strat substancji palnej w odpadzie oraz dzie艅 pracy zak艂adu przer贸bki w臋gla kamiennego, w kt贸rym uzyskano najwy偶sz膮 selektywno艣膰 procesu wzbogacania.
Na podstawie og贸lnego schematu przer贸bki w臋gla kamiennego oraz danych zawartych w tabeli A i B, przyporz膮dkuj odpowiednim operacjom przer贸bczym nazw臋 oraz numer rysunku maszyny lub urz膮dzenia przer贸bczego, kt贸re mo偶na zastosowa膰 na danym etapie przer贸bki surowca i w operacjach po艣rednich. W ka偶dym wykropkowanym polu w tabeli 1 zapisz odpowiednio po jednej nazwie maszyny lub urz膮dzenia przer贸bczego i numer rysunku. Dane z tabel A i B mo偶esz wykorzysta膰 tylko jeden raz.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawod贸w:



INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI M36