LOGOWANIE

KWALIFIKACJA S2 - STYCZEŃ 2017 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1

KOD ARKUSZA: S.02-01-17.01


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Wykonaj dogranie ścieżki wokalu do podkładu muzycznego zgodnie z plikiem przykładowym o nazwie „Wzorzec". Tekst piosenki zamieszczono w arkuszu egzaminacyjnym. Plik z podkładem muzycznym
0 nazwie „Podkład" oraz plik przykładowy o nazwie „Wzorzec" znajdują się na pulpicie komputera w folderze PLIKI AUDIO.
Przygotuj studio oraz reżysernię do nagrania ścieżki wokalu.
Przed przystąpieniem do przygotowania studia nagrań oraz reżyserni, zgłoś przewodniczącemu ZN, przez podniesienie ręki, zamiar wykonania tych czynności. Po uzyskaniu zgody wykonaj je w obecności egzaminatora.
Czas na wykonanie tych czynności nie powinien przekroczyć 45 minut.
Przygotuj studio do nagrania ścieżki wokalnej utworu wykonywanego przez wokalistę. Dobierz i ustaw statyw oraz mikrofon do rejestracji ścieżki wokalnej w odpowiednim miejscu przy wokaliście. Zapewnij wokaliście odsłuch słuchawkowy. Kable mikrofonowy i słuchawkowy ułóż tak, aby nie były narażone na uszkodzenie oraz nie utrudniały pracy osobom przebywającym w studio.
Przejdź do reżyserni i skonfiguruj stanowisko realizatora nagrania.
Utwórz na pulpicie komputera folder roboczy i opisz go swoim numerem PESEL. Uruchom program DAW do edycji oraz rejestracji dźwięku, a następnie utwórz nową sesję o parametrach odpowiadających standardowi CD-Audio. Zaimportuj do sesji plik „Podkład". Podłącz i skonfiguruj tor sygnałowy mikrofonu. Skonfiguruj odsłuch dla wokalisty. Zapewnij sobie komunikację z wokalistą. Wspólnie z asystentem, który obecny jest w studio, sprawdź działanie mikrofonu i słuchawek oraz ustaw wzmocnienia toru mikrofonowego.
Po wykonaniu tych czynności zgłoś przewodniczącemu ZN, przez podniesienie ręki, gotowość do nagrania. Czekaj na uzyskanie zgody wykonania dalszych czynności.
Przeprowadź próby z wokalistą, ustal wzmocnienie wzmacniacza mikrofonowego oraz poziom głośności
1 proporcje w słuchawkach. Następnie nagraj partię wokalną. Możesz wykonać maksymalnie 5prób nagrania.
Dokonaj wyboru nagrania i zapisz sesję dźwiękową w folderze roboczym.
Za pomocą pendrive'a przenieś folder roboczy do komputera znajdującego się na stanowisku postprodukcyjnym. W programie DAW służącym do postprodukcji dokonaj montażu ścieżki wokalu zgodnie z plikiem „Wzorzec", zakończ stopniowym wyciszeniem po refrenie. Do obróbki wykorzystaj procesory dynamiczne: kompresor, De-esser oraz procesor pogłosowy o charakterze Small Room. Kontrolę poziomu efektu pogłosu, w stosunku do poziomu wokalu, wykonaj za pomocą obróbki równoległej z wykorzystaniem ścieżki AUX.
Po ukształtowaniu pasma częstotliwościowego oraz użyciu efektów dźwiękowych nadaj wokalowi brzmienie odpowiadające śpiewaniu przez megafon lub przez słuchawkę telefoniczną. Wokal powinien być umieszczony po środku panoramy w obrazie słuchowym. Zmiksuj cały materiał muzyczny tak, aby poziom szczytowy nagrania nie przekraczał -0,5 dBFS. Średni poziom RMS nagrania nie powinien być niższy od -25 dBFS.
Gotowy utwór muzyczny zapisz w folderze roboczym na pulpicie komputera w postaci stereofonicznego pliku w formacie .wav i jakości odpowiadającej standardowi CD-Audio. W folderze umieść również wszystkie zapisane pliki sesji dźwiękowej.
Nie zamykaj sesji i nie wyłączaj komputera.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI S2