LOGOWANIE

KWALIFIKACJA S9 - PAŹDZIERNIK 2016 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1

KOD ARKUSZA: S.09-01-16.08


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Sporządź dokumentację związaną z produkcją audycji telewizyjnej „Turniej wiedzy o sztuce", która jest 5. programem z cyklu „Turniej naszej wiedzy". Audycja emitowana będzie w Programie 2 TVP S.A. i w TVP Polonia, w dniu 10.11.2016 r. o godzinie 2000. Czas audycji 55 minut.
Autorem scenariusza i redaktorem odpowiedzialnym jest Henryk Nowicki, reżyserem Maciej Zawadzki, autorem scenografii Alina Jankowska, realizatorem TV Teresa Bogucka, producentem cyklu Jerzy Antoszewski, kierownikiem produkcji Marek Majkowski.
Audycja powstaje w Redakcji Widowisk Programu 2 TVP, w systemie produkcji wewnętrznej i przez tę redakcję jest finansowana.
Na podstawie informacji zawartych w zadaniu egzaminacyjnym oraz opisu audycji telewizyjnej „Turniej wiedzy o sztuce" sporządź:
- plan zaopatrzenia w środki scenograficzne,
- plan zaopatrzenia w rekwizyty,
- plan zadań dla konsultantów z podziałem na etapy produkcji audycji telewizyjnej,
- zgłoszenie audycji telewizyjnej do emisji.
Niezbędne druki dokumentów do wypełnienia znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym.
Opis audycji telewizyjnej „Turniej wiedzy o sztuce"
„Turniej wiedzy o sztuce" jest 5. audycją z cyklu sprawdzającego wiedzę dorosłych Polaków pt.: „Turniej naszej wiedzy". Pytania dotyczą filmu, muzyki i malarstwa, przygotowane zostały przez 3 konsultantów, ekspertów w tych dziedzinach.
W studiu telewizyjnym ustawiona jest umowna scenografia: jasno-beżowy „horyzont", ekran LED
0 wymiarach 10 mx 5 mi 3 obrazy umieszczone na sztalugach. W scenografii znajduje się 10 wysokich krzeseł dla uczestników, 2 wysokie krzesła dla prowadzących i „loża jurorów", w której w fotelach zasiadają 3 osoby - autorzy pytań. Przed uczestnikami znajdują się wysokie pulpity z wmontowanymi komputerami, na których wpisywane będą odpowiedzi - po wpisaniu odpowiedź pojawi się na umieszczonym w scenografii ekranie. Przed prowadzącymi znajdują się wysokie stoliki z komputerami zawierającymi pytania i poprawne odpowiedzi. Przed „lożą jurorów" stoi niski stolik. Dla wszystkich obecnych w studiu przygotowano wysokie szklanki wypełnione sokiem pomarańczowym.
Turniej składa się z 3 etapów, w których przygotowano po 10 pytań z każdej z dziedzin. Za poprawną odpowiedź uczestnicy otrzymują po 1 punkcie. Maksymalny czas oczekiwania na odpowiedź 1 minuta. Do drugiego etapu przechodzi 6 osób, które uzyskały największą ilość punktów, do finału 2 osoby i pomiędzy nimi trwa walka o główną nagrodę. Nagrodą jest 2-osobowa wycieczka do Paryża.
Pytania zostały opracowane tak, żeby wykorzystać w nich m.in. znajdujące się w scenografii 3 obrazy współczesnych polskich malarzy: Andrzeja Wróblewskiego, Jana Tarasina i Teresy Pągowskiej, które zostały wybrane przez jurora - eksperta w dziedzinie malarstwa, a wypożyczone z warszawskiej galerii „D - ART." Pytaniom towarzyszyć będą, także wybrane, przez konsultanta muzycznego, fragmenty utworów muzycznych: „24 kaprys" Niccolo Paganiniego, „Suita G-dur na wiolonczelę" Jana Sebastiana Bacha
1 „Oxygene" Jean" a Michela Jarre^a. Do pytań z dziedziny filmu dołączone zostały, przygotowane przez eksperta filmowego i pokazywane na umieszczonym w scenografii ekranie LED, fragmenty filmów: „Popiół i diament" Andrzeja Wajdy, „Lśnienie" Stanley" a Kubricka i „Ida" Pawła Pawlikowskiego.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:



INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI S9