LOGOWANIE

KWALIFIKACJA A30 - STYCZEŃ 2014 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1

KOD ARKUSZA: A.30-01-14.01


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Przedsiębiorstwo Produkcyjne „Ziarno" Sp. z o.o. jest producentem kaszy jęczmiennej wiejskiej. Dnia 27 grudnia 2013 r. spółka podpisała umowę z siecią dystrybucyjną „Chomik" na dostawę 100 000 opakowań kaszy jęczmiennej wiejskiej o wadze jednostkowej 400 gramów. Opakowanie kartonowe zawiera 4 woreczki kaszy po 100 gramów każda. Zamówienie ma zostać wydane z magazynu i dostarczone odbiorcy w dniu 13 stycznia 2014 r. wraz z fakturą sprzedaży.
Wszystkie informacje dotyczące firmy, struktury wyrobów i dostaw, oraz niezbędne druki do wypełnienia znajdziesz w arkuszu egzaminacyjnym.
Informacje dotyczące Przedsiębiorstwa Produkcyjnego „Ziarno", sieci dystrybucji
„Chomik" oraz dostawców opakowań
Organizacja dostaw
W celu realizacji zamówienia należy opracować zestawienie potrzebnych surowców i materiałów, uwzględniając strukturę wyrobu gotowego oraz bieżący stan zapasów w magazynie.
Materiały z magazynu wydawane są w cenach zakupu. Pozostała część materiałów, niezbędnych do realizacji zamówienia, do działu produkcji wydana jest jednorazowo 3 stycznia 2014 r.
Jednostkowe ceny zakupu materiałów i surowców wynoszą:
- opakowanie kartonowe 0,15 zł/op.
- opakowanie - woreczek celofanowy 0,10 zł/op.
- kasza jęczmienna 0,60 zł/kg
Wyroby gotowe ewidencjonowane są w magazynie wyrobów gotowych w koszcie wytworzenia i przyjęte w dniu zakończenia produkcji 10 stycznia 2014 r.
Koszt wytworzenia 1 opakowania kaszy jęczmiennej wiejskiej (400 gramów) wynosi 1,60 zł. Nr indeksu materiałowego (kod towarowo-materiałowy) kaszy jęczmiennej wiejskiej jest następujący: W-001-kJ4x100.
Przedsiębiorstwo „Ziarno" na wyprodukowane wyroby stosuje narzut 25% kosztu wytworzenia. Wyroby spożywcze spółki objęte są 8% stawką podatku VAT.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI A30