LOGOWANIE
- STRONA GŁÓWNA
- TWÓJ PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TESTÓW
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSPÓŁPRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA B30 - CZERWIEC 2018 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1
KOD ARKUSZA: B.30-01-18.06
Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:
SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:
Za pomocą programu do kosztorysowania sporządź kosztorys ofertowy na wykonanie placu postojowego z drogowych płyt żelbetowych pełnych w Krakowie przy ul. Gwiezdnej 22. Właścicielem działki jest Krzysztof Kowalski zamieszkały w Warszawie przy ul. Astronomicznej 23/1. Kosztorys ofertowy wykonaj zgodnie z opisem projektowanych robót, dokumentacją rysunkową oraz podanym cennikiem. Do kalkulacji zastosuj metodę szczegółową.
Wydruk kosztorysu powinien zawierać stronę tytułową, przedmiar robót z podaniem obliczeń, pełny kosztorys z podsumowaniem oraz zestawienie materiałów i sprzętu.
Zgłoś przewodniczącemu ZN przez podniesienie ręki gotowość do wykonania wydruku, a po uzyskaniu zgody wydrukuj kosztorys.
Wydruk dołącz do swojej pracy egzaminacyjnej i pozostaw na stanowisku. Oceniana będzie tylko jedna wersja wydruku, błędne wydruki oznacz słowem BRUDNOPIS.
UWAGA: Osoba sporządzająca kosztorys podpisuje się tylko własnym numerem PESEL.
Kolejność wykonania robót oraz podstawa obliczeń:
1. Wykonanie pomiarów przy powierzchniowych robotach ziemnych, KNR 2-01 0121.
2. Wykonanie wykopu, KNR 2-01 0218.
3. Wykonanie koryta pod plac, KNR 2-01 0129.
4. Wykonanie warstwy odsączającej, KNR 2-01 0129.
5. Układanie placu z płyt, KNR 2-01 0129 (powierzchnia płyty do 3m2).
Opis projektowanych robót
Plac postojowy z płyt żelbetowych pełnych zostanie wykonany w Krakowie przy ul. Gwiezdnej 22.
1. Plac znajduje się w kwadracie o wierzchołkach h1, h2, h3, h4.
2. Długość boku kwadratu A wynosi 80,00 m.
3. Projektowany poziom wykopu został ustalony na poziom 72,00 m.
4. Pionowe ściany wykopu bez skarp.
5. Przed wykonaniem wykopu należy wykonać roboty pomiarowe pod nawierzchnie placu postojowego.
6. Wykop pod plac postojowy należy wykonać koparką podsiębierną o pojemności łyżki 0,60 m3 na odkład w gruncie kat. III (grunt suchy nie oblepia naczynia roboczego koparki).
7. Po wykonaniu wykopu do poziomu 72,00 m należy przystąpić do ułożenia placu z płyt drogowych żelbetowych pełnych o wymiarach 1,0 x 3,0 m, które powinno odbyć się według następującej technologii w kolejności:
- wykonanie koryta,
- wykonanie warstwy odsączającej,
- ułożenie płyt żelbetowych pełnych o wymiarach 1,0 x 3,0 m.
........
........