LOGOWANIE

KWALIFIKACJA Z21 - PAŹDZIERNIK 2016 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1

KOD ARKUSZA: Z.21-01-16.08


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Przygotuj pacjentkę do badania i wykonaj na stanowisku wymagane czynności związane z przeprowadzeniem badania radiologicznego stawu skokowego lewego w projekcji AP i bocznej do momentu wyzwolenia ekspozycji promieniowania, zgodnie ze skierowaniem od lekarza.
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej LIFE MED Poradnia Chirurgiczna ul. Akacjowa 6 05-800 Pruszków NIP: 123456789 REGON: 100099988 061/100123 tel : 22 728 24 51 PrUSZkÓW 07.10.2016 ...................,dnia ............ r.
Jednostka kierująca
SKIEROWANIE NA BADANIE RADIOLOGICZNE*)
Qb Iwona Królikowska lat 31 PESEL: 85050807721
R d ' b d ' ^ stawu skokowego lewego w projekcji AP i bocznej
Wywiad, rozpoznanie...................................................................................
Obrzęk stawu skokowego lewego, podejrzenie złamania
Badanie pierwsze
następne Podpis i pieczątka lekarza
^ lek. med. Barbara Lerska specjalista chirurg ortopeda
///. Wiosenna 9 ^ 05-800 Pruszków
tel. 505158 600
Pacjentka jest średniej budowy ciała. Z przeprowadzonego wywiadu wynika, że można ułożyć kobietę w standardowych, wymaganych do badania pozycjach.
Swoją gotowość do wykonania zadania zgłoś przewodniczącemu ZN przez podniesienie ręki. Zakończenie pracy zasygnalizuj egzaminatorowi w ten sam sposób. Przystępując do wykonania zadania weź ze sobą identyfikator z numerem stanowiska i ewentualnie arkusz egzaminacyjny. Połóż identyfikator na stanowisku. Pacjentka czeka na radiologa w gabinecie rentgenowskim. Postępuj zgodnie z procedurami obowiązującymi przy wykonywaniu zleconego badania. Przekaż pacjentce wszystkie niezbędne informacje (i zadaj niezbędne pytania) odnośnie wykonania badania oraz przygotuj sprzęt i materiały potrzebne do jego wykonania. Wszystkie działania związane z przeprowadzeniem badania radiologicznego do momentu wyzwolenia ekspozycji promieniowania, wykonuj w obecności egzaminatora, w czasie nie dłuższym niż 15 minut.
Uwaga: Komunikując się z osobą pełniącą rolę Twojej pacjentki, przekazuj tylko komendy niezbędne do realizacji zadania. Rób to w taki sposób, aby nie przeszkadzać innym.
Po zakończeniu uporządkuj stanowisko, przyjmując, że badanie rentgenowskie zostało zakończone. Podpisz zamieszczone w arkuszu egzaminacyjnym radiogramy w projekcji AP i bocznej. Zapisz pod radiogramem 2 nazwy wskazanych struktur anatomicznych. Wpisz badanie do książki ewidencji badań radiologicznych - za
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI Z21