LOGOWANIE
- STRONA GŁÓWNA
- TWÓJ PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TESTÓW
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSPÓŁPRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA T16 - WRZESIEŃ 2015 - ROZWIĄZANIE ZADANIA NR 1
KOD ARKUSZA: T.16-01-15.08
Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:
SKRÓCONA TREŚĆ ROZWIĄZANIA:
Rezultat 1. Zapotrzebowanie surowcowe - zapisane:
1.1.
mąka pszenna typ 500 w kg = 200
1.2.
jaja w kg = 20 1.3.
mleko w kg = 94 1.4.
drożdże w kg = 16 1.5.
cukier w kg = 4 1.6.
margaryna w kg = 8 1.7.
surowce w kg razem = 342 Rezultat 2. Kalkulacja kosztów poszczególnych surowców oraz całkowity koszt - zapisane:
2.1.
mąka pszenna typ 500 = 320 zł
2.2.
jaja = 280 zł lub jaja = 14 000 zł
2.3.
mleko = 219 zł
2.4.
drożdże = 128 zł
2.5.
cukier = 7,6 zł
2.6.
margaryna = 57,6 zł
2.7.
koszty surowców razem = 1012,2 zł (lub w zaokrągleniu: 1012 zł) lub 14 732,30 zł lub w zaokrągleniu 14 732 zł
........
........