LOGOWANIE
- STRONA GŁÓWNA
- TWÓJ PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TESTÓW
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSPÓŁPRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA E22 - STYCZEŃ 2015 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1
KOD ARKUSZA: E.22-01-15.01
Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:
SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:
Opracuj dokumentację związaną z przeprowadzeniem badań kontrolnych kotłów wodnych. W oparciu o wyniki badań spalin, oblicz stratę kominową oraz sprawność cieplną kotłów z dokładnością do ±0,1%, wyniki obliczeń wpisz do Tabeli - Parametry kotłów. Po wyliczeniu sprawności cieplnej kotłów, dokonaj analizy otrzymanych wyników.
W Tabeli - Analiza wykonanych obliczeń - przyczyny niskiej sprawności kotłów, dla:
- kotłów o sprawności niższej od 83% wpisz rodzaj dwóch strat które mają największy wpływ na sprawność kotła i podaj prawdopodobne przyczyny ich niskiej sprawności.
- kotłów o sprawności wyższej od 83% wpisz „bez uwag".
Tabela 1. Parametry kotłów.
I Jednostka I Nr kotła
Objętościowa zawartość dwutlenku węgla (wyrażona w %) nie jest uzyskiwana z bezpośrednich pomiarów, lecz jest obliczana na podstawie zmierzonego stężenia tlenu [O2] i parametru dwutlenku węgla C02max, charakterystycznego dla danego paliwa. Wzór prezentuje zależność wg której analizator oblicza objętościowe stężenie C02
@2 mierzona
co2 = C02max
1-
'2 w powittrsu
C02max dla węgla kamiennego 18,5-^18,8 (przyjmujemy 18,5) 02 wpowietrzu przyjmujemy 20,95%
........
........