LOGOWANIE
- STRONA GŁÓWNA
- TWÓJ PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TESTÓW
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSPÓŁPRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA A28 - STYCZEŃ 2021 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1
KOD ARKUSZA: A.28-01-21.01-SG
Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:
SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:
Firma Spedycyjno - Transportowa „Sped" otrzymała zlecenie na opracowanie procesu spedycyjno -transportowego w celu dostawy silników spalinowych w skrzyniach drewnianych z Wrocławia na terminal kontenerowy w Krakowie.
Proces spedycyjno - transportowy będzie obejmował:
- zaplanowanie rozmieszczenia skrzyń na paletach,
- zaplanowanie rozmieszczenia paletowych jednostek ładunkowych (pjł) na środkach transportu,
- wybór środka transportu o najwyższym współczynniku wypełnienia pozwalającym na jednorazowy przewóz wszystkich ładunków,
- dobór typu urządzenia do mechanizacji prac ładunkowych o najkrótszym czasie załadunku całego ładunku,
- wypełnienie krajowego samochodowego listu przewozowego,
- harmonogram dostawy silników na terminal kontenerowy w Krakowie zgodnie z obowiązującym czasem pracy kierowcy w niewydłużonym czasie oraz z minimalną, niedzieloną przerwą i terminem przekazania ładunku pracownikowi terminalu.
Wszystkie informacje niezbędne do rozwiązania zadania oraz druki do wypełnienia znajdziesz w arkuszu egzaminacyjnym.
Dane dotyczące towaru
Charakterystyka palety
Informacje dotyczące realizacji zlecenia i pracy terminalu lotniczego
Odległość drogowa z Wrocławia do terminalu kontenerowego w Krakowie: 375 km. Średnia prędkość przewozu transportem drogowym: 50 km/h.
Kierowca, czas prowadzenia realizuje w maksymalnym dopuszczalnym wymiarze, a niedzieloną przerwę w minimalnym wymaganym wymiarze czasu.
Firma Spedycyjno - Transportowa „Sped", pracuje w godzinach od 4.00 do 23.00 przez 7 dni w tygodniu. Łączny czas załadunku i zabezpieczenia wszystkich pjł na środkach transportu drogowego: 45 minut Łączny czas rozładunku i przekazania ładunku wraz z dokumentami na terminalu kontenerowym: 10 minut. Termin dostarczania ładunku: 11.01.2021 r. o godz. 19:00._
........
........