KWALIFIKACJA SPL3 - CZERWIEC 2024

PYTANIE NR 35.
Do rozładunku 160 palet zostały użyte dwa wózki widłowe – A i B, których koszty wynajęcia wraz z obsługą wynoszą:
− wózek A: 1,50 zł/paleta, operator wózka A: 22,00 zł/godz.,
− wózek B: 80,00 zł za godzinę pracy wózka wraz z operatorem.
Jaki jest koszt rozładunku, jeżeli oba wózki pracowały przez 2 godziny i każdy rozładował tyle samo palet?
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Aby obliczyć koszt rozładunku, należy wykonać następujące kroki:

1. Obliczamy liczbę palet rozładowanych przez każdy wózek:
160 palet ÷ 2 = 80 palet na wózek

2. Obliczamy koszt dla wózka A:
Koszt rozładunku palet: 80 palet × 1,50 zł/paleta = 120 zł
Koszt pracy operatora: 2 godziny × 22,00 zł/godz. = 44 zł
Łączny koszt dla wózka A: 120 zł + 44 zł = 164 zł

3. Obliczamy koszt dla wózka B:
2 godziny × 80,00 zł/godz. = 160 zł

4. Sumujemy koszty obu wózków:
164 zł + 160 zł = 324 zł

Zatem całkowity koszt rozładunku wynosi 324,00 zł.



📡 Brak połączenia internetowego