Aby wskazać właściwy zapis w grafiku wynajęcia sal konferencyjnych, trzeba potraktować zamówienie jako zestaw trzech niezależnych warunków (dla 07, 08 i 09 maja) i sprawdzić je po kolei w każdej propozycji zapisu.
Wymagania z zamówienia:
- 07 maja – 4 godziny po południu (czyli blok w części popołudniowej dnia).
- 08 maja – rezerwacja na cały dzień (pełny dzień pracy sali, bez ograniczenia do południa lub popołudnia).
- 09 maja – 4 godziny do południa (blok w części porannej dnia).
Jak weryfikować opcje w grafiku:
- Sprawdź, czy obejmują dokładnie daty 07–09 maja (bez przesunięć o jeden dzień).
- W dniu 08 maja musi być wyraźnie zaznaczony "cały dzień", a nie tylko pół dnia.
- Porównaj pory dnia: 07 maja ma być popołudnie, a 09 maja poranek. Częstym błędem jest ich zamiana.
- Upewnij się, że długość bloków "4 godziny" nie została skrócona lub rozszerzona w grafiku.
Poprawna odpowiedź to ta, w której zapis w grafiku spełnia wszystkie trzy warunki jednocześnie. Pozostałe propozycje są błędne typowo z jednego z powodów: pokazują niewłaściwą porę dnia (np. 07 maja rano zamiast po południu), nie obejmują całego dnia 08 maja, albo mają błędne daty (np. przesunięcie rezerwacji na 06 lub 10 maja) czy nieprawidłowy czas trwania bloku.
Wskazówka egzaminacyjna: czytaj zamówienie "dzień po dniu" i odhaczaj zgodność w grafiku. Nie wybieraj opcji tylko dlatego, że "na pierwszy rzut oka" wygląda podobnie — jeden niezgodny dzień oznacza, że zapis nie odpowiada zamówieniu.