KWALIFIKACJA SPL4 - CZERWIEC 2023

PYTANIE NR 6.
Ile minimum zestawów drogowych, przedstawionych na rysunku, należy użyć do przewozu 132 m3 cementu o gęstości 1,35 t/m3?
Ile minimum zestawów drogowych, przedstawionych na rysunku, należy
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Aby obliczyć liczbę potrzebnych zestawów drogowych, należy wykonać następujące kroki:

1. Obliczamy masę przewożonego cementu:
132 m3 * 1,35 t/m3 = 178,2 t = 178 200 kg

2. Sprawdzamy ładowność jednego zestawu:
Ładowność zestawu = 30 000 kg

3. Obliczamy liczbę potrzebnych zestawów:
178 200 kg / 30 000 kg ≈ 5,94

Ponieważ nie możemy przewozić ładunku w niepełnym zestawie, musimy zaokrąglić wynik w górę do najbliższej liczby całkowitej. Zatem potrzebujemy 6 zestawów drogowych do przewiezienia całego ładunku cementu. Odpowiedź ta jest zgodna z kluczem odpowiedzi i potwierdzona obliczeniami.



📡 Brak połączenia internetowego