KWALIFIKACJA ELM3 - CZERWIEC 2014 (test 2)

PYTANIE NR 15.
Korzystając z zależności Fu = η ∙ S ∙ p wskaż powierzchnię S tłoka siłownika, jeżeli siłownik wytwarza siłę czynną Fu = 1,6 kN przy ciśnieniu p = 1 MPa i współczynniku sprawności η = 0,8.
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Poprawną odpowiedzią jest "2000 mm2" ponieważ powierzchnia S tłoka jest równa siły czynnej Fu podzielonej przez iloczyn ciśnienia p i współczynnika sprawności η, czyli S = Fu / (p ∙ η). Po podstawieniu wartości otrzymujemy S = 1,6 kN / (1 MPa ∙ 0,8) = 2000 mm2.



📡 Brak połączenia internetowego