Impozycja użytków (montaż elektroniczny) to przygotowanie układu stron lub elementów (użytków) na arkuszu drukarskim w taki sposób, aby po druku, złamaniu, sfalcowaniu i ewentualnym cięciu otrzymać poprawną kolejność stron oraz właściwe pasowanie. W praktyce obejmuje m.in. dobór schematu impozycyjnego, ustawienie marginesów technologicznych, spadów, znaczników (np. paserów) oraz dopasowanie do formatu maszyny i sposobu oprawy.
Odpowiedź "PuzzleFlow Organizer" wskazuje program przeznaczony do wykonywania impozycji, czyli narzędzie typowo z obszaru prepress/workflow poligraficznego. Takie aplikacje są projektowane właśnie do układania użytków na arkuszu z uwzględnieniem technologii druku i obróbki.
Pozostałe odpowiedzi są niepoprawne, ponieważ dotyczą innych klas oprogramowania:
- "Adobe InDesign" jest narzędziem DTP do składu publikacji (layout), przygotowania treści i eksportu do PDF. Może wspierać przygotowanie plików do druku, ale nie jest typowym programem impozycyjnym w znaczeniu montażu arkuszowego użytków w drukarni.
- "Adobe Premiere" to program do montażu i postprodukcji wideo, więc nie służy do przygotowania arkuszy drukarskich ani impozycji.
- "AutoCAD" jest narzędziem CAD do projektowania technicznego (rysunki, modele), a nie do procesów prepress związanych z impozycją.
Wskazówka egzaminacyjna: jeśli w treści pojawia się "impozycja", myśl o przygotowalni (prepress), arkuszu drukarskim i narzędziach impozycyjnych/workflow (nie o składzie DTP, edycji filmu ani projektowaniu CAD).