KWALIFIKACJA ELE2 - CZERWIEC 2009

PYTANIE NR 31.
Pomiar mocy odbiornika wykonano watomierzem o zakresie zp = 1 000 W i klasie dokładności 1,5. Watomierz wskazał P = 400 W. Jaki jest błąd bezwzględny tego pomiaru?
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Błąd bezwzględny pomiaru wynosi różnicę między wskazaną wartością a wartością prawdziwą, czyli 400 W - 385 W = 15 W.



📡 Brak połączenia internetowego