W HTML dokument dzieli się na dwie kluczowe części: <head> oraz <body>. Sekcja <head> zawiera informacje o dokumencie (metadane) oraz elementy konfiguracyjne, natomiast <body> zawiera właściwą treść, którą użytkownik widzi w oknie przeglądarki.
Dane takie jak autor, opis/streszczenie strony oraz słowa kluczowe są klasycznym przykładem metadanych. Dlatego poprawne jest umieszczenie ich pomiędzy <head> i </head> z użyciem elementu <meta>, który służy do deklarowania metainformacji (zwykle przez parę atrybutów typu name i content).
Wskazówka egzaminacyjna: jeśli pytanie dotyczy "informacji o stronie/dokumencie", w pierwszej kolejności myśl o <head> i elementach metadanych (np. <meta>, <title>). Jeśli dotyczy treści dla użytkownika, szukaj rozwiązań związanych z <body>.
<head>
<meta>
<body>
<style>
<title>
<html>
To pytanie poprawnie rozwiązuje 59% zdających egzamin. średnie
Specjaliści zwracają uwagę: "Informacje o autorze, streszczeniu/opisie i słowach kluczowych to metadane dokumentu."
Źródła:
Materiały:
Sprawdź odpowiedź