W pytaniu kluczowy jest materiał: polimetakrylan metylu (PMMA), czyli akryl stosowany m.in. do płyt protez. Niezależnie od tego, jaką metodą wykonano element z PMMA, po uzyskaniu kształtu wymaga on obróbki mechanicznej: korekt, opracowania brzegów, wyrównania powierzchni oraz przygotowania do wykończenia i polerowania. Właśnie do tych czynności potrzebna jest frezarka do akrylu, która umożliwia kontrolowane skrawanie/opracowanie materiału.
Odpowiedź "Aparat do formowania próżniowego" dotyczy technologii termoformowania płyt z tworzyw, typowo stosowanych w aparatach ortodontycznych, szynach czy niektórych elementach ochronnych. Sam fakt, że jest to urządzenie "do tworzyw", nie oznacza, że jest niezbędne do wykonania protezy z PMMA.
Odpowiedź "Piec do wypalania porcelany" jest związana z ceramiką dentystyczną (wypalanie porcelany na podbudowie), a nie z akrylem. Procesy termiczne porcelany i obróbka PMMA to różne dziedziny technologiczne, wymagające innego sprzętu.
Odpowiedź "Urządzenie do obróbki wosku" odnosi się do etapu modelowania woskiem (np. wzorce, ustawienie zębów, modelacje). Wosk jest materiałem pośrednim, a nie docelowym PMMA; nawet jeśli wosk bywa używany w pracy, nie zastępuje urządzenia koniecznego do opracowania gotowego wyrobu akrylowego.
Wskazówka egzaminacyjna: w tego typu pytaniach najpierw podkreśl materiał (PMMA/porcelana/wosk), a dopiero potem dobieraj urządzenie typowe dla technologii danego materiału.