Podczas wymiany płynu chłodniczego wykonuje się zwykle kilka etapów: spuszczenie starego płynu, napełnienie układu nowym oraz odpowietrzenie zgodnie z procedurą dla danego pojazdu. W tym kontekście odpowiedź "Lejek" jest właściwa, ponieważ jest to proste narzędzie przeznaczone do bezpiecznego i precyzyjnego wlewania cieczy do wlewu chłodnicy lub zbiornika wyrównawczego. Zmniejsza ryzyko rozlania płynu, ułatwia dozowanie i pozwala pracować czyściej.
Odpowiedź "Wkrętak krzyżakowy" nie jest typowo narzędziem przeznaczonym do samej wymiany płynu chłodniczego. Może się przydać do demontażu osłon lub elementów mocowanych śrubami, ale nie jest związany bezpośrednio z czynnością napełniania układu ani nie stanowi narzędzia koniecznego w każdej procedurze.
Odpowiedź "Klucz dynamometryczny" służy do dokręcania połączeń z określonym momentem (np. w elementach silnika lub podwozia). Przy wymianie płynu chłodniczego zwykle nie jest narzędziem niezbędnym; używa się go w sytuacjach, gdzie producent wymaga kontrolowanego dokręcania konkretnych śrub, co nie jest istotą samej wymiany cieczy.
Odpowiedź "Szczypce uniwersalne" mogą pomóc przy opaskach zaciskowych przewodów, ale nie są narzędziem dedykowanym do wymiany płynu i nie zawsze będą konieczne (wiele opasek ma inne typy zacisków, a część prac wykonuje się bez ich użycia).
Wskazówka egzaminacyjna: gdy w pytaniu pojawia się wymiana płynu, rozdziel w myślach czynności mechaniczne (demontaż osłon, opasek) od czynności związanych z obsługą cieczy (spuszczenie, zbieranie, wlewanie). Odpowiedzi typu lejek/pojemnik wskazują zwykle na etap napełniania i ograniczenie rozlania.