LOGOWANIE
- STRONA GŁÓWNA
- TWÓJ PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TESTÓW
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSPÓŁPRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA T16 - PAŹDZIERNIK 2016 - ROZWIĄZANIE ZADANIA NR 1
KOD ARKUSZA: T.16-01-16.08
Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:
SKRÓCONA TREŚĆ ROZWIĄZANIA:
Rezultat 1: Ocena jakości chleba żytniego - Tabela 4
| uwzględnione jako zgodne z normą:
R.1.1 Kształt
R.1.2 Powierzchnia skórki
R.1.3 Barwa i grubość skórki
R.1.4 Porowatośc i elastyczność miękiszu
R.1.5 Pozostałe cechy miękiszu
R.1.6 Zapach i smak
R.1.7 Kwasowość w stopniach
R.1.8 Objętość 100 g chleba
R.1.9 Masa pieczywa do 30 min po wypieku
R.1.10 Sformułowany prawidłowo wniosek: Chleb spełnia wymagania jakościowe normy PN-93-A-74103 w zakresie parametrów fizykochemicznych oraz organoleptycznych lub równowazny zapis
R.2
Rezultat 2: Kalkulacja kosztów surowców i opakowań jednostkowych - Tabela 5
1
R.2.1 Mąka żytnia typ 2000- 180 kg - 162,00 zł
R.2.2 Mąka pszenna typ 750- 20 kg - 19,20 zł
R.2.3 Sól- 3 kg - 1,50 zł
R.2.4 Cukier - 10 kg - 27,00 zł
R.2.5 Syrop skrobiowy- 4 kg - 11,60 zł
R.2.6 Miód sztuczny -8 kg - 36,80
R.2.7 Woreczki foliowe z klipsem- 300 szt.- 39,00 zł
R.2.8 Łączny koszt surowców i opakowań jednostkowych zużytych do produkcji 300 kg chleba -297,10 zł
R.3
........
........