LOGOWANIE

KWALIFIKACJA GIW2 - CZERWIEC 2021 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 2

KOD ARKUSZA: GIW.02-02-21.06-SG


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Wyrobisko wykonane jest w obudowie stalowej prostokątnej, składającej się ze stropnic stalowych podbudowanych dwoma stojakami SV. Sprawdź stan obudowy wyrobiska i usuń usterki.
W przodku wyrobiska na dwóch podciągach stalowych podwieszona jest stropnica stalowa. Zabuduj stojak ociosowy i rozpory stalowe oraz wykonaj opinkę i wykładkę ociosu do wysokości dwóch siatek okładzinowych.
Wykonaj pomiary parametrów podanych w tabeli. Arkusz egzaminacyjny z wypełnioną tabelą pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym do oceny.
Przy wykonywaniu czynności wymagających pomocy drugiej osoby poproś asystenta technicznego. Niezbędny sprzęt, narzędzia i materiały pobierz z magazynu.
Na stanowisku egzaminacyjnym znajduje się Instrukcja wykonania i kontroli obudowy stalowej prostokątnej.
Przestrzegaj zasad organizacji pracy, przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisów przeciwpożarowych oraz ochrony środowiska. Wszystkie czynności wykonuj zgodnie z zasadami techniki górniczej. Pamiętaj o stosowaniu środków ochrony indywidualnej. Po wykonaniu zadania uporządkuj stanowisko. Sprzęt i narzędzia zwróć do magazynu.
Tabela. Wyniki pomiarów parametrów wyrobiska i elementów obudowy
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.
Ocenie podlegać będą 3 rezultaty:
- stan obudowy wyrobiska,
- wyniki pomiarów parametrów wyrobiska i elementów obudowy - tabela,
- wykonana obudowa wyrobiska oraz
przebieg wykonania obudowy wyrobiska.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY




INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI GIW2