LOGOWANIE

KWALIFIKACJA MS11 - STYCZEŃ 2022 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1

KOD ARKUSZA: MS.11-01-22.01-SG


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Na podstawie opisu przypadku opracuj plan stymulacji dziecka w zakresie trzech sfer, dobowy plan opieki nad dzieckiem na czas choroby oraz jadłospis dzienny dla 9-miesięcznego niemowlęcia. Formularze do wypełnienia są zamieszczone w arkuszu egzaminacyjnym.
W planie stymulacji zaproponuj po dwie zabawy wspomagające rozwój mowy i myślenia, motoryki dużej i motoryki małej, korzystając z zamieszczonego w arkuszu Wykazu zabawek i sprzętu do wykorzystania w pracy z niemowlęciem.
Na fantomie niemowlęcia wykonaj czynność zakraplania leku do otworów nosowych. Fantom traktuj tak, jakby było to autentyczne, 9-miesięczne dziecko. Czynność wykonaj w czasie nie dłuższym niż 15 minut.
Uwaga! Gotowość do wykonania tej czynności zgłoś przewodniczącemu ZN przez podniesienie ręki. Po uzyskaniu zgody przewodniczącego ZN, w obecności egzaminatora przystąp do wykonania czynności.
Opis przypadku_
W domu małego dziecka przebywa dziewięciomiesięczny Kamil. Wzrost i waga dziecka mieści się w granicach normy. W zakresie motoryki, mowy i myślenia oraz rozwoju emocjonalno-społecznego, poziom rozwoju chłopca mieści się w normie wiekowej. Obecnie Kamil ma stwierdzoną przez lekarza infekcję górnych dróg oddechowych; jest rozdrażniony, popłakuje i domaga się częstego kontaktu z opiekunką. Zgodnie z zaleceniem lekarza, należy wykonywać dziecku na 30 minut przed karmieniem inhalacje z soli fizjologicznej przez 5 minut (5 razy dziennie), a następnie oczyszczać nos za pomocą aspiratora. Trzy razy dziennie do każdego otworu nosowego należy podać po 1 kropli do nosa.
Wykaz zabawek i sprzętu do wykorzystania w pracy z niemowlęciem
Zabawki pluszowe, plastikowe figurki zwierząt, pacynki, książki z obrazkami, bańki mydlane, piłka duża rehabilitacyjna, piłka o średnicy 25 cm, piłeczki o średnicy 3 cm, pojemnik na piłeczki, walec rehabilitacyjny, tunel, woreczki wypełnione grochem, drewniana piramidka, telefon grający, zabawki grające z guzikami do wciskania, grzechotki, bębenek.
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.
Ocenie podlegać będą 3 rezultaty:
- plan stymulacji dziecka,
- dobowy plan opieki nad dzieckiem na czas choroby,
- jadłospis dzienny,
oraz
przebieg wykonania czynności zakraplania leku do otworów nosowych.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI MS11