LOGOWANIE

KWALIFIKACJA INF2 - CZERWIEC 2022 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 2

KOD ARKUSZA: INF.02-02-22.06-SG


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

POBIERZ PLIKI DODATKOWE

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Wykorzystując dostępne narzędzia, elementy i urządzenia sieciowe, podzespoły komputera oraz oprogramowanie znajdujące się na stanowisku egzaminacyjnym, wykonaj montaż okablowania, modernizację stacji roboczej i połączenie urządzeń sieciowych. Przeprowadź diagnostykę dysku serwera, konfigurację urządzenia sieciowego oraz wykonaj konfigurację systemów operacyjnych zainstalowanych na dysku twardym stacji roboczej oraz serwera.
Do konfiguracji serwera oraz stacji roboczej z zainstalowanym systemem Windows i Linux wykorzystaj:
- dla systemu Windows konto Administrator z hasłem ZAQ!2wsx
- dla systemu Linux konto administrator z hasłem ZAQ!2wsx (konto z prawem podniesienia uprawnień do root z hasłem ZAQ!2wsx )
1. W stacji roboczej zamontuj pamięć RAM opisaną jako RAM2 UWAGA: Po wykonaniu montażu zgłoś przewodniczącemu ZN - przez podniesienie ręki - gotowość do zakończenia prac montażowych. Po uzyskaniu zgody przystąp do końcowych czynności montażowych i uruchomienia systemu.
2. Wykonaj montaż okablowania sieciowego:
- wykonaj podłączenie kabla U/UTP do modułu Keystone gniazda naściennego według sekwencji T568A. Zmontuj kompletne gniazdo naścienne z jednym modułem Keystone
- drugi koniec kabla U/UTP zakończ wtykiem 8P8C tak, aby uzyskać połączenie proste
UWAGA: po wykonaniu montażu zgłoś przewodniczącemu ZN - przez podniesienie ręki - gotowość do przeprowadzenia testu wykonanego okablowania. W obecności egzaminatora sprawdź za pomocą testera okablowania poprawność wykonanego połączenia gniazdo naścienne - wtyk.
3. Skonfiguruj ruter według zaleceń:
- adres IP interfejsu LAN: 10.10.10.1/24 - serwer DHCP wyłączony
- adres IP interfejsu WAN: 88.88.88.1/30
- brama domyślna interfejsu WAN: 88.88.88.2 - serwer DNS interfejsu WAN: 8.8.8.8 - drugi serwer DNS interfejsu WAN: 8.8.4.4, jeśli jest wymagany
- ustaw przekierowanie portu 8080 z interfejsu WAN do interfejsu serwera podłączonego do rutera na port 8080
Ruter pracuje na ustawieniach fabrycznych zgodnie z dokumentacją, która jest dostępna w folderze RUTER na nośniku opisanym DOKUMENTACJA/PROGRAMY. Jeżeli ruter wymaga zmiany hasła, ustaw je na ZAQ!2wsx
UWAGA: po wykonaniu konfiguracji zgłoś przewodniczącemu ZN - przez podniesienie ręki - gotowość do oceny ustawień rutera.
4. Za pomocą kabli połączeniowych znajdujących się na stanowisku egzaminacyjnym połącz urządzenia zgodnie ze schematem.
Schemat połączenia urządzeń sieciowych
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

POBIERZ PLIKI DODATKOWE


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI INF2