LOGOWANIE

KWALIFIKACJA A20 - STYCZEŃ 2014 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1

KOD ARKUSZA: A.20-01-14.01


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Wykonaj zdjęcie katalogowe telefonu komórkowego wykorzystując przygotowany na stanowisku sprzęt fotograficzny i oświetleniowy. Zdjęcia zarejestruj w formacie JPEG z najwyższą jakością.
Na pulpicie komputera utwórz dwa foldery PESELaparat i PESEL_praca gdzie PESEL to Twój numer PESEL. Zdjęcia zarejestrowane aparatem fotograficznym przenieś do folderu PESEL aparat. Pliki zdjęć nie mogą być zmodyfikowane, a nazwy zmienione.
Wybierz plik do dalszej obróbki cyfrowej i skopiuj go do folderu PESEL_praca. Pracuj na kopii pliku, nadaj mu nazwę PESELobraz.
Wykorzystując wybrane ujęcie wykonaj makietę zgodnie z otrzymanym wzorcem (Rys. 1).
Umieść telefony komórkowe na makiecie w czarnych ramkach o grubości 4 pikseli, wypełnionych gradientem liniowym od bieli do szarości o współrzędnych chromatycznych (130; 130; 130). Zmień kolor dwóch telefonów oraz dodaj efekt lustrzanego odbicia. Nad każdym telefonem umieść piktogram słuchawki z numerem katalogowym produktu wyedytowanym czcionką Arial o wielkości 14 pkt.
Przygotuj plik do wydruku o parametrach:
- wielkość A4 (210x297 mm), rozdzielczość 300 PPI, format zapisu JPEG,
- tryb koloru CMYK.
Plik do wydruku zapisz w folderze PESEL_praca nadając mu nazwę PESELwydruk.
Folder PESEL_praca nagraj na płytę CD nadając jej tytuł A.20-01-01.14 PESEL. Dokonaj wydruku makiety ze stanowiska podłączonego do drukarki.
Po zakończeniu zadania utworzone foldery pozostaw na pulpicie komputera. Podczas wykonywania zadań przestrzegaj zasad organizacji pracy i BHP.
Rys. 1. Wzorzec makiety
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI A20