LOGOWANIE

KWALIFIKACJA MS11 - STYCZEŃ 2023 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1

KOD ARKUSZA: MS.11-01-23.01-SG


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Na podstawie opisu przypadku opracuj indywidualny plan pracy wychowawczej z dzieckiem, wspomagający rozwój mowy i myślenia oraz sprawności manualnej.
Sporządź konspekt zabawy dydaktycznej z wykorzystaniem flanelografu, stymulującej rozwój mowy dla trójki 2,5-letnich dzieci. Do wykonania zadania wykorzystaj tabele zamieszczone w arkuszu egzaminacyjnym.
Wykonaj co najmniej dwa elementy graficzne do przymocowania na flanelografie, niezbędne do przeprowadzenia zabawy dydaktycznej zgodnie z opracowanym konspektem. Do wykonania pomocy dydaktycznych wykorzystaj materiały i przybory dostępne w magazynie.
Po wykonaniu zadania arkusz egzaminacyjny z wypełnioną dokumentacją oraz wykonane pomoce dydaktyczne pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym.
Na stanowisku do wykonywania zabiegów higieniczno-pielęgnacyjnych wykonaj oczyszczanie i opatrzenie rany na prawym kolanie dziecka. Zadanie wykonaj na fantomie, traktując go jak rzeczywiste dziecko. Maksymalny czas na wykonanie zadania wynosi 15 min.
Uwaga! Na potrzeby egzaminu rana oznaczona jest jako czerwone koło. Zadaniem jest oczyszczenie rany z zanieczyszczeń, a nie zmycie jej z fantomu. Gotowość do wykonania zadania zgłoś PZN przez podniesienie ręki i przystąp do pracy po uzyskaniu jego zgody, w obecności egzaminatora.
Opatrywanie rany wykonaj zgodnie z zasadami i procedurami, uwzględniając przepisy bhp i ergonomii. Po opatrzeniu rany uporządkuj stanowisko, a dziecko pozostaw na krzesełku.
Opis przypadku
Zosia ma 2 lata i 6 miesięcy. Od pół roku uczęszcza do żłobka. Rozwój fizyczny dziewczynki jest zgodny z normami rozwojowymi. W zakresie rozwoju psychomotorycznego występuje opóźnienie rozwoju mowy czynnej, która kształtuje się na poziomie 2-letniego dziecka. Rozwój pozostałych sfer w granicach normy. Podczas zajęć ruchowych na placu zabaw Zosia przewróciła się i otarła naskórek na prawym kolanie. W miejscu skaleczenia pojawiło się niewielkie krwawienie i wyciek płynu surowiczego z rany. Rana miejscowo została zanieczyszczona piaskiem.
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut. Ocenie podlegać będą 3 rezultaty:
- indywidualny plan pracy wychowawczej z dzieckiem,
- konspekt zabawy dydaktycznej,
- wykonane pomoce dydaktyczne do zaplanowanej w konspekcie zabawy dydaktycznej oraz
przebieg oczyszczania i opatrywania rany na kolanie dziecka.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:



INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI MS11