LOGOWANIE
- STRONA GŁÓWNA
- TWÓJ PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TESTÓW
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSPÓŁPRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA OGR2 - CZERWIEC 2025 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 2
KOD ARKUSZA: OGR.02-02-25.06-SG
Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:
SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:
Wyznaczony zagon o wymiarach 2,0 m x 1,4 m przygotuj do sadzenia sadzonek winorośli. Przekop glebę. Rozsyp przygotowaną dawkę nawozu mineralnego, wymieszaj z glebą, a następnie wyrównaj jej powierzchnię. Wyznacz 3 rzędy wzdłuż krótszego boku zagonu i posadź sadzonki zgodnie z zamieszczonym schematem (Rys. 1) i według podanego sposobu sadzenia (Rys. 2). Wykonaj zabiegi pielęgnacyjne niezbędne po posadzeniu roślin.
Oblicz zapotrzebowanie na rozsadę winorośli oraz zapotrzebowanie na nawóz, na powierzchnię 100 m2, zakładając rozstawę sadzenia roślin 1,0 m x 0,8 m i dawkę nawozu 100 kg/ha. Obliczenia i wyniki zapisz w Tabelach 1 i 2.
Zadanie wykonaj na przygotowanym stanowisku pracy, wyposażonym w niezbędne materiały, narzędzia i sprzęt. Podczas wykonywania zadania stosuj przepisy bhp i organizacji pracy. Po zakończeniu zadania uporządkuj stanowisko.
Rysunek 1. Schemat sadzenia sadzonek winorośli
Rysunek 2. Sposób sadzenia winorośli
........
........