LOGOWANIE

KWALIFIKACJA A20 - STYCZEŃ 2018 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 3

KOD ARKUSZA: A.20-03-18.01


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Wykonaj dwa zdjęcia katalogowe butelki oleju oraz przygotuj projekt makiety przeznaczony do wydruku.
Makietę oraz pliki do makiety wykonaj zgodnie z opisem technologicznym oraz załączonym wzorem.
Wszystkie rezultaty zadania zapisz na pulpicie komputera w utworzonym przez siebie folderze o nazwie PESEL (PESEL to Twój numer PESEL).
Opis technologiczny
Zdjęcia katalogowe butelki oleju
- Butelkę sfotografuj na białym tle.
- Zdjęcia zarejestruj w formacie JPEG z najwyższą jakością, przy zachowaniu wielkości pliku zdjęciowego powyżej 2 MB.
- Dwa zarejestrowane zdjęcia, bez obróbki cyfrowej, zapisz pod nazwą PESELbutelkal (zdjęcie całej butelki) oraz PESEL_butelka2 (zdjęcie butelki sfotografowanej z góry) w folderze PESEL.
Projekt makiety
- Utwórz nowy dokument formatu A4 o rozdzielczości 300 ppi.
- Umieść w dokumencie wycentrowaną, czarną ramkę o grubości 4 pikseli i rozmiarze 16 x 24 cm.
- Tło makiety w kolorze RGB (255, 255, 255).
- W prawej części makiety cztery kwadraty o rozmiarze 6 x 6 cm, w kolorystyce w kolejności od góry: RGB (210, 165, 115), RGB (255, 240, 0), RGB (70, 140, 200), RGB (100, 230, 30).
- Zastosuj na napisu
- „WYPRÓBUJ NOWE PRODUKTY!" krój pisma Verdana, font Bold lub pogrubiony, 30 pkt, kolor RGB (250, 25, 25), tekst wyśrodkowany. Zmień kształt tekstu wzorując się na makiecie,
- „olej ryżowy", „olej kukurydziany", „olej lniany", „olej sezamowy", „olej sojowy" krój pisma Verdana, font Bold lub pogrubiony, 14 pkt, kolor RGB (250, 25, 25), tekst wyrównany do prawej strony.
- Wykonaj separację butelki z tła z pliku PESEL_butelka1.jpg i umieść odseparowaną butelkę oleju na osobnej warstwie o nazwie Butelkal, dodaj odbicie lustrzane przedmiotu.
- Wykonaj separację butelki z tła z pliku PESEL_butelka2.jpg i umieść odseparowaną butelkę oleju na osobnej warstwie o nazwie Butelka2.
- Utwórz trzy kopie warstwy Butelka2, uwzględnij zmiany kolorystyki nakrętek na butelkach w kolejności od góry: nakrętka brązowa, żółta, niebieska, zielona.
- Poniżej górnego, lewego rogu ramki umieść swój nr PESEL wyedytowany krojem pisma Verdana, font Bold lub pogrubiony, wielkość 18 pkt.
- Gotowy projekt makiety zapisz pod nazwą PESELmakieta w formacie PSD, z zachowaniem warstw, w trybie koloru RGB.
Folder PESEL z rezultatami zadania nagraj na płytę CD, sprawdź poprawność nagrania, płytę opisz swoim numerem PESEL i zgłoś gotowość do wykonania wydruku ze stanowiska podłączonego do drukarki.
Po uzyskaniu zgody wydrukuj z płyty CD plik PESEL_makieta.psd z jakością fotograficzną. Dopuszczalna jest jedna korekta wydruku. Po wydrukowaniu płytę CD zapakowaną w pudełko pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI A20