LOGOWANIE

KWALIFIKACJA EE8 - STYCZEŃ 2020 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 2

KOD ARKUSZA: EE.08-02-20.01-SG


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Wykorzystując dostępne narzędzia, elementy i urządzenia sieciowe, podzespoły komputera oraz oprogramowanie znajdujące się na stanowisku egzaminacyjnym, wykonaj montaż okablowania i podłączenie urządzeń sieciowych. Przeprowadź konfigurację dysku serwera, konfigurację urządzenia sieciowego oraz wykonaj konfigurację systemów operacyjnych zainstalowanych na dysku twardym stacji roboczej oraz serwera.
Do konfiguracji serwera oraz stacji roboczej z zainstalowanym systemem Windows i Linux wykorzystaj:
- dla systemu Windows konto Administrator z hasłem ZAQ!2wsx
- dla systemu Linux konto root z hasłem ZAQ!2wsx i konto użytkownika egzamin z hasłem ZAQ!2wsx
1. Wykonaj montaż okablowania sieciowego:
- wykonaj podłączenie kabla UTP do modułu keystone gniazda naściennego według sekwencji T568A. Zmontuj gniazdo naścienne z jednym modułem
- drugi koniec kabla UTP zakończ wtykiem RJ45 tak, aby uzyskać połączenie proste
UWAGA: po wykonaniu montażu zgłoś przewodniczącemu ZN - przez podniesienie ręki - gotowość do przeprowadzenia testu wykonanego okablowania. W obecności egzaminatora sprawdź za pomocą testera okablowania poprawność wykonanego połączenia gniazdo - wtyk.
2. Za pomocą kabli połączeniowych znajdujących się na stanowisku egzaminacyjnym połącz urządzenia zgodnie z poniższym schematem.
Drukarka
Schemat połączenia urządzeń sieciowych
3. Zamontuj w stacji roboczej dysk oznaczony jako Windows i pamięć RAM2 4. Skonfiguruj dysk serwera i przeprowadź diagnozę w systemie Linux Serwer:
- zamontuj dysk twardy z systemem Linux Serwer (oznaczony jako SERWER2) na wolnej przestrzeni dysku załóż partycję o maksymalnym rozmiarze i sformatuj ją z systemem plików ext4 oraz podmontuj ją trwale pod katalog /mnt/dysk2
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI EE8