LOGOWANIE

KWALIFIKACJA A25 - STYCZEŃ 2019 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 3

KOD ARKUSZA: A.25-03-18.01


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Wykonaj animowany billboard dotyczący usługi telefonicznego oraz internetowego zamawiania zakupów artykułów dekoracyjnych. W tym celu:
1. Na podstawie obrazów dzbanka i ramki z folderu A.25_materiały_3 zabezpieczonego hasłem: A.25_praKT3 przygotuj pliki zdjęciowe do billboardu i zapisz je w folderze FOTOPESEL.
2. W programach do obróbki grafiki wektorowej oraz rastrowej wykonaj ikony do billboardu i zapisz je w folderze IKONY PESEL.
3. Na podstawie przygotowanych plików w programie Adobe Photoshop wykonaj animowany billboard internetowy i zapisz jako billboard_PESEL.psd, billboard_PESEL.gif.
Wszystkie rezultaty zadania wykonaj zgodnie z opisem technologicznym oraz wzorem billboardu oraz ikon i zapisz na pulpicie komputera w utworzonym przez siebie folderze o nazwie PESEL (PESEL to Twój numer PESEL).
Folder o nazwie PESEL zapisz na płytę CD, zgłoś przez podniesienie ręki gotowość do sprawdzenia nagrania, a po uzyskaniu zgody przewodniczącego ZN sprawdź poprawność nagrania płyty. Sprawdzoną płytę CD podpisz swoim numerem PESEL.
Wymagania dla fotografii z folderu A.25_materiały_3
Zdjęcie z pliku dzbanek.jpg:
- dokonaj selekcji dzbanka z tła,
- skadruj obraz do formatu 140 x 180 pikseli z rozdzielczością dostosowaną do zamieszczenia pliku w internecie,
- zmień kolor dzbanka na obrazie na niebieski i czerwony z zachowaniem światłocienia i zapisz obrazy odpowiednio jako dzbanekniebieski.png i dzbanekczerwony.png w trybie koloru RGB z zachowaniem przezroczystości tła w folderze FOTOPESEL.
Zdjęcie z pliku ramkajpg:
- dokonaj selekcji ramki z tła,
- skadruj obraz do formatu 140 x 180 pikseli z rozdzielczością dostosowaną do zamieszczenia pliku w internecie,
- zmień kolor ramki na obrazie na niebieski i czerwony z zachowaniem światłocienia i zapisz obrazy odpowiednio jako ramka niebieskapng i ramka_czerwona.png w trybie koloru RGB z zachowaniem przezroczystości tła w folderze FOTOPESEL.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY
INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI A25