LOGOWANIE

KWALIFIKACJA A31 - CZERWIEC 2018 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1

KOD ARKUSZA: A.31-01-18.06


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Opracuj plan realizacji procesu transportu wewnętrznego w Przedsiębiorstwie Produkcyjnym NATURA w oparciu o Informacje dotyczące funkcjonowania PP NATURA. Uzyskanymi wynikami uzupełnij Formularz organizacji transportu wewnętrznego.
Dobierz jeden zestaw drogowy do realizacji przewozu ładunku przez Przedsiębiorstwo Transportowe TRANSMOL do Ogrodniczego Centrum Dystrybucji zgodnie ze Zleceniem transportowym nr 154/Z/2018. Wypełnij Formularz wyboru zestawu drogowego.
Sporządź krajowy list przewozowy nr 198/2018 dotyczący przewozu podłoża torfowego z Braniewa do Kalisza. Dokument należy wystawić z datą egzaminu.
Wystaw fakturę nr 187/FS/2018 za zrealizowaną usługę transportową do Ogrodniczego Centrum Dystrybucji. Odległość między Braniewem a Kaliszem wynosi 390 km.
Wszystkie informacje niezbędne do rozwiązania zadania oraz druki do wypełnienia znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym.
W Przedsiębiorstwie Produkcyjnym NATURA codziennie odbywa się przewóz torfu ze złoża torfowego na linię produkcyjną w ilości niezbędnej na dzienną produkcję. Dziennie do produkcji zużywane jest 60 m3* torfu. Masa 1 litra torfu wynosi 300 g. Złoże torfowe znajduje się 10 km od linii produkcyjnej.
Przewóz torfu odbywa się zestawem drogowym składającym się z ciągnika siodłowego oraz naczepy samowyładowczej. Załadunek torfu rozpoczyna się codziennie o godzinie 7:00. Przewozy są realizowane bez zbędnych przerw.
Prędkość techniczna zestawu drogowego z ładunkiem wynosi 40 km/h, a bez ładunku 50 km/h. Wyładunek torfu z naczepy samowyładowczej na linii produkcyjnej trwa 8 minut.
Informacje dotyczące funkcjonowania PP NATURA
Ciągnik siodłowy
Naczepa samowyładowcza
Parametry naczepy:
pojemność 30 m3 dopuszczalna masa całkowita 35 t
Załadunek torfu na naczepę realizowany jest przy użyciu ładowarki teleskopowej.
* 1 m3 = 1 000 l
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI A31