W tego typu zadaniu recepcja działa jak "centrum informacji" dla gastronomii: na podstawie karty rezerwacji musi przygotować zlecenie na liczbę świadczeń żywieniowych. Poprawne rozwiązanie wymaga trzech kroków:
Poprawna odpowiedź 66 śniadań, 44 obiady, 66 kolacji jest zgodna z sytuacją, w której z dokumentu wynika pełna liczba porcji śniadań i kolacji dla całej grupy w dniach objętych usługą, natomiast liczba obiadów jest mniejsza, bo obejmuje mniej dni (np. obiad nie występuje w jednym z dni brzegowych pobytu albo zakres wyżywienia nie przewiduje go codziennie).
Dlaczego pozostałe odpowiedzi są błędne:
Na egzaminie warto robić szybki "test logiki": sprawdzić, czy liczby posiłków wynikają z liczby osób i liczby dni oraz czy różnice między posiłkami mają uzasadnienie w planie wyżywienia i dniach przyjazdu/wyjazdu.
Około 37% zdających odpowiada poprawnie na to pytanie. bardzo trudne
Specjaliści zwracają uwagę: "Aby obliczyć liczbę posiłków dla grupy, należy z karty rezerwacji odczytać liczbę osób, zakres wyżywienia oraz liczbę dni, w których dany posiłek przysługuje."
Źródła:
Materiały:
Sprawdź odpowiedź