Oddech agonalny to pojedyncze, nieregularne westchnięcia, często z przerwami, które mogą wyglądać jak oddychanie. Jest podstępny, bo obserwator może uznać, że oddech jest "jakiś", więc nie podejmie RKO. W ocenie pierwszej pomocy kluczowe jest: jeśli oddech nie jest prawidłowy, traktuj to jak brak oddechu.