LOGOWANIE

KWALIFIKACJA Z11 - STYCZEŃ 2015 - ROZWIĄZANIE ZADANIA NR 1

KOD ARKUSZA: Z.11-01-15.01


POBIERZ ROZWIĄZANIE ZADANIA

ZOBACZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ROZWIĄZANIA:

Rezultat 1. Indywidualny plan pracy wychowawczej z dzieckiem.
Uwaga. Dopuszcza się stosowanie innych zapisów pod warunkiem ich poprawności merytorycznej.
Zapisane:
Motoryka duża - Oddziaływania wychowawcze: układanie dziecka na brzuszku, pobudzanie dziecka do obracania się na brzuszek j i na plecy poprzez podawanie zabawek z przodu i z boku, podciąganie dziecka do pozycji siedzącej i podtrzymywanie przez chwilę ' w tej pozycji, ustawianie dziecka w pozycji stojącej na kilka chwil i podtrzymywanie pod pachy. Kryterium należy uznać za spełnione, jeżeli zdający zapisał co najmniej 3 oddziaływania.
Motoryka duża - Pomoce dydaktyczne: kolorowa piłka, kolorowe zabawki zachęcające do wykonywania obrotów i pełzania,
2. zabawki wydające dźwięki, duże pluszowe zabawki, poduszki.
Kryterium należy uznać za spełnione, jeżeli zdający zapisał co najmniej 2 pomoce dydaktyczne.
Sensomotoryka - Oddziaływania wychowawcze: podawanie dziecku zabawek do postukiwania i ugniatania, układanie zabawek w zasięgu rąk dziecka i z różnych stron - zachęcanie do sięgania, chwytania, prostej manipulacji, dawanie do każdej rączki po
3. jednej zabawce, pokazywanie ruchu postukiwania, zachęcanie do przekładania zabawki z ręki do ręki, wkładanie do łóżeczka ulubionej zabawki dziecka.
Kryterium należy uznać za spełnione, jeżeli zdający zapisał co najmniej 3 oddziaływania.
ą Sensomotoryka - Pomoce dydaktyczne: grzechotki, piszczki, dzwoneczki, pozytywki, klocki, kółeczka. ' Kryterium należy uznać za spełnione, jeżeli zdający zapisał co najmniej 2 pomoce dydaktyczne.
Kontakty społeczne - Oddziaływania wychowawcze: zabawy kontaktowo-dotykowe, zabawa w „a ku ku"," jest nie ma", zwracanie 5. się do dziecka po imieniu, branie dziecka na ręce, nawiązywanie z nim bezpośredniego kontaktu, śpiewanie dziecku. Kryterium należy uznać za spełnione, jeżeli zdający zapisał co najmniej 2 oddziaływania.
g Kontakty społeczne - Pomoce dydaktyczne: grzechotki, maskotki, zabawki, pluszaki, klocki, kółeczka, kocyk lub pieluszka. ' Kryterium należy uznać za spełnione, jeżeli zdający zapisał co najmniej 2 pomoce dydaktyczne.
........
........

POBIERZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:INNE ROZWIĄZANIA Z KWALIFIKACJI Z11