LOGOWANIE
- STRONA GŁÓWNA
- TWÓJ PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TESTÓW
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSPÓŁPRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA HGT12 - CZERWIEC 2023 - ROZWIĄZANIE ZADANIA NR 1
KOD ARKUSZA: HGT.12-01-23.06-SG
Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:
SKRÓCONA TREŚĆ ROZWIĄZANIA:
Rezultat 1: Zapotrzebowanie na surowce i produkty niezbędne do sporządzenia przystawki
\WFormularzu 1. wpisane pełne nazwy surowców/produktów wg Tabeli A. oraz wyniki (bez zaokrągleń) we właściwej
R.1.1 w wierszu - szczupak; w kolumnie Ilość na 35 porcji w jednostce miary zakupu [kg]: 4,2
R.1.2 w wierszu - bułka pszenna czerstwa; w kolumnie Ilość na 35 porcji w jednostce miary zakupu [kg]: 0,525
R.1.3 w wierszu - mleko 3,2%; w kolumnie Ilość na 35 porcji w jednostce miary zakupu [l]: 0,875
R.1.4 w wierszu - jajo; w kolumnie Ilość na 35 porcji w jednostce miary zakupu [szt.]: 7
R.1.5 w wierszu - cebula; w kolumnie Ilość na 35 porcji w jednostce miary zakupu [kg]: 0,525
R.1.6 w wierszu - masło extra; w kolumnie Ilość na 35 porcji w jednostce miary zakupu [kg]: 0,56
R.1.7 w wierszu - jogurt naturalny; w kolumnie Ilość na 35 porcji w jednostce miary zakupu [kg]: 1,05
R.1.8 w wierszu - majonez; w kolumnie Ilość na 35 porcji w jednostce miary zakupu [kg]: 0,7
R.1.9 w wierszu - koper; w kolumnie Ilość na 35 porcji w jednostce miary zakupu [pęczek]: 7
R.1.10 w wierszu - chleb żytni; w kolumnie Ilość na 35 porcji w jednostce miary zakupu [szt.]: 3
R.2
Rezultat 2: Karta kalkulacyjna obiadu
| W Formularzu 2. wpisane wyniki w złotych z groszami we właściwej kolumnie/wierszu odpowiednio do jednostki lub z
R.2.1 w kolumnie - Koszt surowców/produktów na 35 porcji: truskawki 12 zł 60 gr; maliny 26 zł 25 gr
R.2.2 w kolumnie - Koszt surowców/produktów na 35 porcji: cukier 2 zł 45 gr; żelatyna 6 zł 72 gr
R.2.3 w kolumnie - Koszt surowców/produktów na 35 porcji: śmietanka 30% 12 zł 25 gr; cukier puder 0 zł 77 gr
R.2.4 w wierszu - Razem koszt surowców/produktów do sporządzenia 35 porcji deseru: 61 zł 4 gr [dopuszcza się również matematycznie poprawnie obliczoną wartość w odniesieniu do wpisanych wartości w Formularzu 2.; (wg R.2.1 + R.2.2 + R.2.3)]
R.2.5 w wierszu - Wartość marży gastronomicznej 150%: 141 zł 96 gr {dopuszcza się również matematycznie poprawnie obliczoną wartość w odniesieniu do wpisanych wartości w Formularzu 2.; wg [(R.2.4 + 33 zł 60 gr)*150]: 100}
R.2.6 w wierszu - Cena netto 35 porcji deseru i napoju z marżą gastronomiczną: 236 zł 60 gr [dopuszcza się również matematycznie poprawnie obliczoną sumę w odniesieniu do wpisanych wartości w Formularzu 2.; (wg R.2.4 + R.2.5 + 33 zł 60 gr)]
R.2.7 w kolumnie - Cena netto 35 porcji: przystawka 437 zł 50 gr; zupa 297 zł 50 gr; danie główne 836 zł 50 gr
R.2.8 we wszystkich uzupełnionych wierszach wpisane wartości złotych i groszy w odpowiedniej kolumnie [zł] i [gr]
R.2.9 w wierszu - Maksymalna cena netto zamówionych usług żywieniowych dla 35 osób: 1850 zł 00 gr
R.2.10 w wierszu - Czy obliczona cena netto usług żywieniowych spełnia warunki zamówienia? Zaznaczone TAK wyłącznie przy wyniku 1808 zł 10 gr (dopuszcza się również zaznaczone TAK lub NIE w zależności od prawidłowej interpretacji wpisanej wartości w Cenie netto obiadu dla 35 osób)
R.3
........
........