KWALIFIKACJA BUD20 - PAŹDZIERNIK 2016

PYTANIE NR 34.
Na podstawie rysunku oblicz całkowite straty ciśnienia instalacji wentylacji mechanicznej od czerpni powietrza do centrali wentylacyjnej.
Na podstawie rysunku oblicz całkowite straty ciśnienia instalacji
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Aby obliczyć całkowite straty ciśnienia instalacji wentylacji mechanicznej od czerpni powietrza do centrali wentylacyjnej, należy zsumować straty na poszczególnych elementach:

1. Czerpnia: 20 Pa
2. Odcinek prosty: 2 Pa/m.b. * 5,5 m = 11 Pa
3. Kolano: 4 Pa
4. Odcinek prosty: 2 Pa/m.b. * 4 m = 8 Pa

Suma strat ciśnienia: 20 + 11 + 4 + 8 = 43 Pa

Całkowite straty ciśnienia instalacji wentylacji mechanicznej od czerpni powietrza do centrali wentylacyjnej wynoszą 43 Pa, co jest zgodne z podaną w kluczu odpowiedzią.



📡 Brak połączenia internetowego