KWALIFIKACJA HGT2 - CZERWIEC 2011

PYTANIE NR 42.
Określ cenę gastronomiczną netto 1 szklanki kompotu (200 ml), jeżeli do przygotowania 20 I kompotu, cena zakupu owoców wyniosła 54 zł, cukru 6 zł, a marża gastronomiczna wynosi 100%.
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Cena netto 20 litrów kompotu wynosi 120 zł (54 zł + 6 zł * 20 = 120 zł). 1 litr to 1000 ml, więc 20 litrów to 20 000 ml. Cena netto 200 ml kompotu wynosi 1,20 zł (120 zł / 20 000 ml * 200 ml = 1,20 zł). Marża gastronomiczna wynosząca 100% nie ma wpływu na obliczenia ceny netto.



📡 Brak połączenia internetowego