LOGOWANIE

KWALIFIKACJA T15 - CZERWIEC 2021 - ROZWIĄZANIE ZADANIA NR 1

KOD ARKUSZA: T.15-01-21.06-SG


POBIERZ ROZWIĄZANIE ZADANIA

ZOBACZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ROZWIĄZANIA:

Rezultat 1: Zapotrzebowanie na surowce niezbędne do przygotowania 30 porcji obiadu -Formularz 1.
zapisane adekwatnie do jednostki lub z jednostką [kg]
R.1.1 nazwa surowca: marchew; ilość na 30 porcji [kg]: 7,80
R.1.2 nazwa surowca: pietruszka; ilość na 30 porcji [kg]: 2,70 nazwa surowca: seler; ilość na 30 porcji [kg]: 1,50
R.1.3 nazwa surowca: fasolka szparagowa; ilość na 30 porcji [kg]: 1,20; nazwa surowca: kalafior, ilość na 30 porcji [kg]:1,20 lub 2 szt.
R.1.4 nazwa surowca: mleko 2% tłuszczu: ilość na 30 porcji [kg]: 2,40 lub 2,40 l
R.1.5 nazwa surowca: mąka pszenna typ 500; ilość na 30 porcji [kg]: 0,96 R.1.6 nazwa surowca: jaja; ilość na 30 porcji [kg]: 0,75 lub 15 szt.
R.1.7 nazwa surowca: kurczak - tuszka; ilość na 30 porcji [kg]: 6,00; nazwa surowca: bułka pszenna; ilość na 30 porcji [kg]: 0,60 lub 12 szt.
R.1.8 nazwa surowca: koper; ilość na 30 porcji [kg]: 0,30 lub 12 pęczków; nazwa surowca: masło extra; ilość na 30 porcji [kg]: 0,15 R.1.9 nazwa surowca: cukier; ilość na 30 porcji [kg]: 0,60; nazwa surowca: ziemniaki; ilość na 30 porcji [kg]: 7,50
R.1.10 nazwa surowca: truskawki; ilość na 30 porcji [kg]: 1,50; nazwa surowca: jabłka; ilość na 30 porcji [kg]: 1,50
R.2
Rezultat 2: Kalkulacja kosztów obiadu - Formularz 2.
zapisane adekwatnie do jednostki lub z jednostką [zł]
R.2.1 koszt surowca na 30 porcji: marchew 31,20 (dopuszcza się wynik poprawnego przeliczenia wartości z R.1.1)
R.2.2 koszt surowca na 30 porcji: seler 12,00 (dopuszcza się wynik poprawnego przeliczenia wartości z R.1.2)
R.2.3 koszt surowca na 30 porcji: kalafior 13,00 (dopuszcza się wynik poprawnego przeliczenia wartości z Formularza 1.)
R.2.4 koszt surowca na 30 porcji: mleko 2% tłuszczu 8,40 (dopuszcza się wynik poprawnego przeliczenia wartości z Formularza 1.)
R.2.5 koszt surowca na 30 porcji: jaja 9,00 (dopuszcza się wynik poprawnego przeliczenia wartości z Formularza 1; uwaga: jaja liczone w całych sztukach)
R.2.6 koszt surowca na 30 porcji: bułka pszenna 18,00 (dopuszcza się wynik poprawnego przeliczenia wartości z Formularza 1.)
R.2.7 koszt surowca na 30 porcji: koper 31,20 (dopuszcza się wynik poprawnego przeliczenia wartości z Formularza 1.)
R.2.8 koszt surowca na 30 porcji: cukier 1,80 (dopuszcza się wynik poprawnego przeliczenia wartości z R.1.9)
R.2.9 wartość ryczałtu na przyprawy 5% [zł]: 17,13 (dopuszcza się poprawnie obliczoną wartość na podstawie kosztów surowców obiadu na 30 porcji)
R.2.10 razem koszt surowców obiadu z ryczałtem na przyprawy na 1 porcję [zł]: 11,99 (dopuszcza się poprawnie obliczoną wartość na podstawie kosztu surowców obiadu z ryczałtem na przyprawy na 30 porcji)
........
........

POBIERZ ROZWIĄZANIE ZADANIA




INNE ROZWIĄZANIA Z KWALIFIKACJI T15